KTM 1090 Adventure R (2017)

Vlastník spidi.cz
Vloženo 7.11.2017
Aktualizováno 30.7.2019

Kdysi jsem chtěl koupit KTM 1190 Adventure R a byl jsem se na ni podívat. Když mne pán viděl jak na to lezu tak mi řekl: to není nic pro Vás.
KTM 1090 Adventure R je hodně podobná a moc jsem se na ni těšil.

Motorka koupena od KTM Bratislava s.r.o.

První dojmy - Je to vysoký a na první dojem tak na štafle, ale když se to rozjede tak už v pohodě. No jen když chceš došlápnout při zastavení tak musím hledat místo kde dosáhnu až na zem, ale to bývá v terénu problém, že. Tak, abych se konečně naučil jezdit a nemusel na tu zem šlapat. Jinak je to super ovladatelný stroj s agilním motorem, dobrou stabilitou. Motorku jsem pořídil na off-road a proto má chlupatý gumy. Off-road s ní také jezdím a ne jen o tom mluvím, i když se bojím.

Mám 180 cm a je to dost vysoký, ale jinak je to ok.
Překvapila mne ta velká stabilita v terénu. Hnedka při testovačce jsem to prohnal po poli takže jsem jim to vracel zašpiněný, ale jim to prý nevadilo.
Na testovačce najeto 50 km což není vůbec nic, ale překvapila mne stabilita, agilita motoru a celkové zpracování.

Už se těším na kopce!

Koupeno na Slovensku v KTM Bratislava, dobrá cena, dobrý zacházení.

Rok 2018 do léta.
---
Máme spolu najeto cca 3.000 km z toho cca 700 km v doopravdovém off a musím říci, že jsem nemohl vybrat lépe.
Motorka je: velmi agilní, jde krásně do otáček, motor "prdlá" i na malé otáčky jak, kdyby tam byl boxer, zvládá všechny terénní nástrahy jak kdyby tam skoro nebyly a je nenáročná na údržbu.

Je to taková "obtloustleší kroska". Na moje výlety mimo civilizaci i s dlouhými přesuny je to podle mne ten nejlepší stroj, který se dá nyní koupit.

Rok 2019
---
Trochu jsem se posunul a motorku předal jinému motzorkáři.
Doufám, že nu bude sloužit velmi dobře.
Ček mne nový projekt KTM 690 Enduro R---

Typhon
Typhon napsal 29.05.18 v 09:20 10b.

tomashokes
tomashokes napsal 25.03.18 v 20:15 10b.

Ahoj,kolik jsi platil za 1 servis?

Mpety
Mpety napsal 17.12.17 v 08:38 10b.

zetor
zetor napsal 17.11.17 v 09:54 10b.

No vidíš...ty jsi po X-chall koupil 1090R a Já 990R...

HusKa701
HusKa701 napsal 15.11.17 v 21:14 10b.

Super mašina. Proti předchozí 650 to bude úplně jinde ! Přeju ať to dobře jezdí , hodně pěkných zážitků.