KTM 1090 Adventure R (2017)

Vlastník Tomas9010
Vloženo 18.6.2018
Aktualizováno 18.6.2018

Prostě láska na první pohled. Motorka mi hned padla do ruky, vše je tam, kde má být. A tahle motorka proste zaujme.

Yamaha XT1200Z Super Tenere: Po vyzkoušení mi proste neseděla
Suzuki DL 1000 V-Strom: Dle fotek nadhera, ale po vyzkoušení malá a provedení se mi celkově nelíbilo
Honda CRF1000L Africa Twin: Určitě velice kvalitní motorka, ale proste mi nesedla

První dojmy - Zatím mám 5 tisíc kilometrů, sem tam nějaká polnačka, ale zatím spíš silnice. Motorce jde krásně za plynem, i na z výroby dodané enduro gumě na silnici drží v pohodě. V porovnání s BMW, které jsem mohl vyzkoušet je taková "surovější", ale to prostě ke KTM patří :) Motorka mi dělá pořádnou radost a snad i dlouho bude.

Motorku bych doporučil pro - Jak mi bylo receno od jednoho kolegy na cestach... je to motorka, ktera ma proste svuj styl a koule. Takze kdo hleda prave to, tak je to ta prava :))

Doplňky na motorce - Kufry Touratech
Centralni stojan
Vyssi plexi + deflektor Puig
12V zasuvka - bohuzel neni v zakladu
Drzak na GPS

Zatím 5 tisíc kilometrů. Vše v pohodě, v porovnání s BMW ne tak ostrá přední brzda. Převodovka excelentní, rychlosti tam padají jak po másle. Spotřeba okolo 5.5 l/100 (sam s kuframa). Podvozek sice neni elektronicky, ale zatím hodnotim pozitivne. Hodne jsem si nacetl, ze hreje do sedla, coz je pravda, ale me osobne to nejak neobtezuje, naopak to kolikrat v desti nebo v horach bylo docela prijemne. Ustrite na vyhrivani sedla :)). Sedlo se oproti starsim modelum trosku zlepsilo, ale porad to neni zadnej zazrak. Nicmene jsem se na ruznych forech docetl, at zkusim na delsi trasy cyklisticke kalhoty z gelovym polstarskem na zadku...a hle pomohlo to:)). Ted o zadku ani nevim (vyzkouseno 500km za den).

Moto idealka na cestovani, nicmene mam dva metry, tak jsem chvilku laboroval s plexi stitem. Na motorku jsem si koupil nejvyssi, co se da...ale i tak jsem chytal silne turbulence do helmy. Tak jsem pridal deflektor Puig a je to o dost lepsi. Celkove ale asi nejde cekat lepsi ochrana, nez napriklad u BMW. Nicmene mozna zkusim otestovat plexi Givi Airflow (mate nekdo zkusenosti?)

Dalsi postrehy pridam az najedu vic :)

NXram
NXram napsal 27.11.18 v 07:06 10b.

Krásná, ty Al kufry jsou pecka , nu po cestovním plexi na Stromu tady teda znatelně fouká, budu určitě řešit, jen nevím zda origo KTM nebo třeba Givi ...

Pandrola_1
Pandrola_1 napsal 25.06.18 v 12:56 10b.

Krasavice

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 25.06.18 v 08:15 10b.

nadhera

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 19.06.18 v 08:12 10b.

spidi.cz
spidi.cz napsal 18.06.18 v 22:01 8b.

Super stroj