KTM 1090 Adventure R (2018)

Vlastník -demon666-
Vloženo 16.6.2018
Aktualizováno 16.6.2018

Paradni univerzal na silnici i mimo.

Motorka koupena od FIRMA:Racetool (Praha 4-Hodkovičky)

Honda CRF1000L Africa Twin: KTM je hezci a cena😀

První dojmy - Jede opravdu prádně. V režimu sport je to zlá holka😀 Padla do ruky hned. Na silnici se krásně vede, ze zatáček vystřelí jak raketa. Naštěstí vše jistí kontrola trakce. ABS taky funguje paradne. Mimo silnici taky super. Zatim používám off road režim. Překvapilo mě jak jistá jízda v terénu s ní je. Dá se vypnout ABS jen na zadním kole a to mě hodně baví. Dá se vypnou celé ABS a trakce ale to jsem radši nezkoušel... Oproti Varanu na ní víc fouká, ale to se dalo čekat. Podvozek WP funguje taky super. Je plně nastavitelný v zadu i v předu, zatím ponecháno tovární nastavení. Bohužel nemá kardan, ale u takové motorky to snad ani nelze očekávat. A vlasně mi to ani nevadí.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny co mají chuť vyrazit mimo asfalt😀

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty, druhé, vyšší plégo, centrální stojan, Al plech pod motor a dva Al kufry.

K dnešku 17. 6. 2018., tedy třetí den od převzetí najeto cca 1300km. Na zásadní recenze je asi brzo. Tak alespoň odpovím na otázky ve formuláři.

Proč jsem si vybral pravě KTM 1090 Adventure R? Na “velkých” motorkách mám najeto cca 70 tis km a v drtivé většině na asfaltu a poslední dva roky mě strašně láká ježdění mimo asfalt a samozdřejmě s tím spojené návštěvy různých zemí. Navíc je to prostě kočka😀 Zvažoval jsem i variantu bez R, ale vyhralo R dík vlastnostem do terénu.

Co se jízdních vlastností týče. Jízda je fakt parádně zábavná. Motor není nudný, ve vyšších otáčkách fakt raketa...a kontrola trakce reaguje dle režimu akorát. Brzdy dostačující bohatě, nevadnou a z ABS jsem unešen, ale to může být tím, že jsem ho na moto nikdy neměl...😀 Podvozek WP super. Žehlí road i off road suprově a to mám zatím tovární nastavení. Ovladatelnost vzhledem k váze výborná jak při minimálních rychlostech tak při palbě😀 S více silničními pneu to teprve musí být jízda😀
Spotřeba zatím cca 5, 5 l což jde. Samo záleží na stylu jízdy.
Trochu mi schází v základu 12V zásuvka ale to se vyřeší.
Mám k tomu kufry KTM od givi a musím říct: jak jsem mohl žít bez horem plněných kufrů.
Zatím jsem jezdil bez baťůžku tak nemohu soudit, ale myslím, že to bude ok.
Nejmíň ji baví asi ježdění ve městě jinak mimo super terén super😀
Servisní interval 15 tis km...

Jak jsem psal, po třech dnech asi nic zásadního nevymyslím, budu se snažit doplňovat, ale radši jezdím než píšu...

spidi.cz
spidi.cz napsal 11.07.18 v 22:37

Pedl
Pedl napsal 23.06.18 v 23:40 10b.

LuboKotlan
LuboKotlan napsal 19.06.18 v 16:43 10b.