Yamaha FJR 1300 (2007)

Vlastník Yendaaa
Vloženo 17.12.2022
Aktualizováno 18.11.2023

Pohodlně na dovolenou ve dvou, i bez kufrů po Praze do práce. Skvělé jízdní vlastnosti, spolehlivost, pohodlí. Najeto zatím 20000km. Pokud koupím někdy jinou, bude to zase FJR.

První dojmy - Po ujetí asi 2km při testovací jízdě jsem věděl, že tu motorku kupuji.

Motorku bych doporučil pro - Určitě ne začátečníkům, je to velké a těžké. Je pro jezdce, co hledají pohodli, spolehlivost, univerzálnost a požitek z jízdy.

Doplňky na motorce - padáky, navigace s pevným napájením, vyšší plexi V Stream

Po 2 sezónách na Yamaze FZ6S mě začalo bavit cestování, takže jsem začal koukat po něčem větším, pohodlnějším a výkonnějším. FJR jsem koupil po prvním majiteli, se 100 000km na tachometru (dobře zajetá). Servisní kniha byla vyplňovaná příkladně, servis podle intervalů jen v oficiálních pobočkách Yamahy. Je to 290kg lehký drobeček, takže manipulace na místě může být v některých situacích trochu složitější. Zejména plně naložen a se spolujezdcem je třeba rozmyslet, kde a jak zastavit, popř. se otočit atd. Jako první motorku bych určitě nedoporučoval. Je třeba k motorce přistupovat s respektem, za což se Vám odmění skvělými jízdními vlastnostmi, spolehlivostí a možností se na motorku kdykoliv spolehnout. Je to dálniční stíhač, parník, který pluje po silnicích s lehkostí a každá vyjížďka, ať už na roadtrip, nebo kolem komína je požitek. Motor je jedním slovem luxus. Sametový chod a kultivovanost je něco, kvůli čemu se vyplatí jít do pořádné kubatury, kterou FJR určitě je. Řazení 1. rychlostního stupně, hlavně v chladnějších teplotách je bohužel občas spojeno se zvukem, co není úplně příjemný, ale to je prostě Yamaha. Fazer byl to samé. S motorkou jsem jezdil zasekanou Prahou do práce a ovladatelnost byla na výbornou. Taktéž na dovolenou ve 2 s plnou polní. Je to neuvěřitelně univerzální stroj, pracant, co udělá hodně parády a při otočení plynem Vám 143 koní vykouzlí úsměv na tváři. Spotřeba se pohybuje mezi 5 do 7.5 litry. Na cestě z ČR do Irska plně naložen s průměrnou spotřebou krásných 5.5l/100km a rychlostní limity jsem úplně neřešil. Brzdy zcela dostačující i s plnou naloží. ABS vyzkoušeno, funguje. V zatáčkách se při ostřejší jízdě rám nevlní. Ceny servisu v porovnání např. s BMW velmi lidové. Je to držák. Tento motor najede při předepsaných výměnách oleje stovky tisíc kilometrů. Viděl jsem v Anglii FJR s nájezdech 360000 mil (576000km). Momentálně s FJR jezdím v Irsku, kde žiji a kam jsem na ní z ČR přijel. Musím říci, že je to motorka, kterou jsem hledal.

Dušan71
Dušan71 napsal 16.01.23 v 14:21 10b.

Áno je to super motorka mám ju 4 roky a za sezónu 2022 som s ňou najazdil
52 000km a bez problémov. Je to pracant ako vravíš.

context
context napsal 24.12.22 v 12:42 10b.

Krásná mašina, přeji hodně najetých km bez nehod a ať, ti dělá jenom radost

tomcruise77
tomcruise77 napsal 24.12.22 v 09:27 10b.

krása

bruca
bruca napsal 21.12.22 v 18:53

Móóc pěkný stroj, tiše ti závidím barvu, na mě zbyla jen černá :-

petr13
petr13 napsal 20.12.22 v 21:56 10b.