Yamaha MT-07 (2017)

Vlastník CZRUMikce
Vloženo 6.11.2022
Aktualizováno 7.11.2022

Vytoužená, vysněná MT-07, přišel čas, našel jsem si ji a koupil, velká spokojenost, podle očekávání, Yamaha mě nikdy nezklamala! Motorka pořád vyráběná Made in Japan.

Honda CB 500F: Slabší motor, neuchvátila mě tak jako MT-07, ikdyž je to také krásná a spolehlivá motorka
Yamaha MT-03: 300ccm už mi nestačilo, byl by to PRO MĚ krok zpět, dříve jsem měl MT-03 660ccm.

První dojmy - Perfektně padne do ruky, výkon naprosto ideální, není ani brutálně silná ani slabá. Univerzální motorka, na které se dá v pohodě výletovat, i trochu podivočit. Kvalitní zpracování na první pohled, dobrý a osvědčený motor CP2.

Motorku bych doporučil pro - Tady půjdu trochu proti proudu a řeknu, že pro úplné začátečníky bych ji nedoporučil, podle mě, začátečník na motorce má začínat na jiných motorkách než je 700ccm. Jinak skvělá motorka pro kluky i holky, kteří chtějí univerzální bike pro všechny příležitosti, spolehlivou motorku, velice líbivou motorku, nenáročnou na servis a pro ty, co chtějí kvalitu!

Doplňky na motorce - Originální MT držák SPZ, led blinkry.

Jezdím už asi 15 let, za tu dobu jsem měl spousty motorek, když nepočítám moje začátky, kdy jsem jezdil na všem co jezdilo, tak v 16ti mi tatínek koupil Yamahu XT 125X, což by ohromný kočkolap. Super kvalitní motorka, na které jsem za 3 sezóny najel 40 tisíc km, bez jakékoliv poruchy! Pouze olej a filtr, gumy a řetězovka - klasika, spotřebák.

V té době jsem měl 16 let a v prodejně Yamaha byla tehdy vystavená nová MT-03 ještě 660ccm. Řekl jsem si, že jestli jednou půjdu do větší motorky, bude to ona.

Tak se i stalo, udělal jsem si řidičák A2, do 35kW s myšlenkou, že si pojedu pro MT-03. Tu jsem si koupil, byla to opravdu síla, přesednout ze 125ccm na 660ccm. To mi věřte!
Opět, naprosto spolehlivá motorka s perfektními jízdními vlastnostmi, výkonem a opět, jako předtím, co se týče servisu pouze olej a filtr. Všem doporučuji!

No a jak šel čas, MT-03 jsem po dvou sezonách prodal z důvodu zasnění se do MT-07, 2017. Tu jsem si koupil teprve před chvílí, ale jsem z ní naprosto nadšený, výborný motor, dobrý výkon, dobrá spotřeba, super jízdní vlastnosti, jednoduchá údržba a servis. Padne mi do ruky, jako bych na ní jezdil věčnost, nepatřím úplně k nejmenším lidem, co se týče vzrůstu, mám 185cm, a co se týče posedu, vůbec mi nevadí, naprosto super, pohodlná jízda. Užívám si jí moc, teď už jen čekat na jaro, aby se mohlo vyrazit. Yamaha je prostě Yamaha, prvotřídní kvalita, technika a vášeň.

Mezi tím jsem si chtěl vyzkoušet "adventure" motorku, tak jsem si koupil BMW G 310GS, 2018 a to musím říct, že byl veliký omyl, jednak made in India, jde to poznat na kvalitě výroby, dobrý podvozek, ale hrozný projev motoru, malý výkon, a zpracování špatné. Spousta pazvuků, prostě to byl můj krok vedle - NEDOPORUČUJI.

M_W
M_W napsal 29.11.22 v 08:14 10b.

Fajn recenze, dávám deset :) tak hlavně kolama dolů :)

sorbon81
sorbon81 napsal 13.11.22 v 22:16 10b.

Krásná motorka. Užívej

vilda_vrtule
vilda_vrtule napsal 11.11.22 v 16:34 10b.

Souhlas, dobrá volba. S tou mojí jsme svoji už 7 let a nedal bych ji žádnýmu!

Myschan
Myschan napsal 09.11.22 v 14:33 10b.

Posílám 10 za dobrou volbu a kolama dolů