Piaggio X9 (2003)

Vlastník Milan1963
Vloženo 20.9.2022
Aktualizováno 20.9.2022

Kdyby mi někdo ještě na jaře řekl, že si pořídím skútra, vysmál bych se mu. Tak starý ještě nejsem a vždycky jezdím pouze na Jawách. Skútry jsem normálně přecházel.

Motorka koupena od soukromá osoba

Malaguti Madison 200: Hezká byla příliš daleko

První dojmy - Na skútru jsem - kromě asi 2 km na ČZ 175 praseti - nikdy nejel. ČZ 175 mně nijak neoslovilo, jízdní vlastnosti byly takové - no, divné, takže děkuji - nechci. Pro mně je pouze motorka. Jezdím na ní 45 let, tak proč skútra ? Tak jsem do této chvíle přemýšlel.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo ví co chce.

Doplňky na motorce - Žádné

Letošní rok je trochu neobvyklý. Při každé druhé jízdě na motorce jsem zmokl. A to prý máme málo vody...
Mám nepromoky, ale pořád se do nich oblékat, však víme, jak to myslím. V srpnu jsem při jedné jízdě na motorce, ne dlouhé , zmokl tak, že jsem mohl vylévat vodu i z bot. Přemýšlel jsem, co s tím. Napadlo mně, že do špatného počasí je ideálním dopravním prostředkem - tedy kromě auta - skútr. A bylo rozhodnuto.
Dál jsem musel vymyslet, jakého skútra bych asi chtěl. Na cestování mám Jawu 660. Z toho vyplynulo, že nepotřebuju nic velkého, ale ideálně 150 až 350 ccm. Obsah motoru 50 nebo i 125 jsem zavrhl hned, sice jsem na tom nikdy nejel, ale myslím, že tyto skútry jsou spíš do města. Začal jsem sledovat inzerci na Motorkářích, Bazoš, Aukro...Celý život jezdím na Jawách nebo ČZ, nikdy jsem nic jiného neměl - nepočítám-li veterány Wanderera 98 a Pragu 350. Přesto se mi hodně líbí italské motorky a italské skútry jsou prý nejlepší na světě. Výběr se tedy zužoval. Skútr musí být italský.
Někde jsem četl, že značka Piaggio je něco jako Mercedes mezi auty. Snad. Vzhledově se mi líbí i Malaguti, např. Madison. Sledování inzerce nabralo na intenzitě, domluvil jsem si prohlídku jednoho Piaggia X9 - 200, které bylo nedaleko mého bydliště. První jízda byla pro mně velkým překvapením. Je to pohodlnější než motorka ! Krásně lineárně to zrychluje ! Ta jízda se mi líbí ! Takové byly moje první pocity. Leč - tohoto skútra jsem nekoupil. Vzhledově nebyl ideální - odřeniny, popraskané plasty, byla na něm práce. Jízdně mně ale nadchl. V inzerci jsem uviděl i Malaguti Madison, v krásném stavu, ale 200 km daleko. Zároveň se objevilo i Piaggio X9, dvoustovka. A navíc nedaleko. Těch 200 km za Madisonem jsem nejel, nechal jsem si je "v záloze".
Následovala domluva s majitelem Piaggia , no a cesta do Žd'áru nad Sázavou. Inzerát nelhal. Zachovalý skútr, jízdně bezproblémový, po servisu. A tak se uskutečnil obchod. Vše proběhlo slušně, skútra jsem koupil.
Cestou domů jsem zjistil, že osmdesát jede v klidu, po rovině solo jede i sto, možná víc, ale k závodění skútra nemám.
Takže shrnutí : Piaggio X9 200 je doma, jezdí hezky, ochrana před deštěm je slušná a já věřím, že i dál budeme s Piaggiem kamarádi.

momo71sk
momo71sk napsal 08.04.23 v 21:58 10b.

Nech slúži k Tvojej spokojnosti

Myschan
Myschan napsal 18.10.22 v 08:33 10b.

Přesně jak napsal jezevec 125. A konec konců i drsňáci z OCC jezdili na skútru. Ať slouží

Jezevec125
Jezevec125 napsal 17.10.22 v 22:32 10b.

Super . Ať si každý řiká co chce, skútr je boží na denní jízdu. Ideál je mít skútr a motorku

RostaZahel
RostaZahel napsal 26.09.22 v 11:30 10b.

... každé moto má své ... ať Ti to stále frčí za 10

Kire640
Kire640 napsal 22.09.22 v 21:52 10b.

Milane, přeju hodně spokojenosti