Moto Guzzi Griso 1200 8V (2011)

Vlastník MarekDr
Vloženo 9.9.2022
Aktualizováno 12.9.2022

Je to jako s olivami. Někdo je nemusí, jiný miluje a někomu to chvilku trvá než je přijme. A může se z toho stát i závislost.

První dojmy - Bojim! Bojim! Po přestupu z V9 Bobbera je to velká, neohrabaná, nevycválaná věc na dvou kolech. Jenomže zdání klame. Po ujetí prvních metrů se obavy rozplynuly a přeskočila mezi námi jiskra. Zvláštní pocit radosti i vzrušení.

Motorku bych doporučil pro - Griso není pro každého. Není dokonalá, má své neduhy, které né každý přejde. Jenže má něco, co se pomalu vytrácí a to je duše. Subjektivně i krása. Dá se u ni posedět, dát si kafe a jen se dívat. V sedle dává zapomenout na uspěchanou dobu a chce si s vámi povídat. Chce abyste jí ovládali. Za mě, tohle už dnes umí málokterá mašina.

Doplňky na motorce - Výfuk, sedlo, štítek

Koupil jsem jí před rokem. Chtěl jsem něco jiného než mají ostatní. Něco co bude mít "koule". Něco zajímavého na pohled. Jako kluk jsem ležel v katalozích s motorkama, hltal jsem časopisy a srovnával parametry. Značku Guzzi jsem tak trochu přehlížel, ale respektoval. No a jak se ze mě stal tatík, došlo i na jiné priority než se co nejrychleji dostat z 0-100.

A právě teď přichází ke slovu Guzzi. Je to směsice všech různých emocí. V podstatě se ani místní prezentující majitelé v některých věcech neshodnou a tak to prostě je. Musíte jí milovat, přistupovat k ní s respektem a pak jí i lecos odpustíte. Ona vám sice moc ne, ale o to je vztah mezi vámi zajímavější a vzrušující. Rozhodně to není motorka pro mladý péra, který začínají. Která 1200 ale je...že?

Co se jízdy týče. Je to všeuměl. Ovšem musíte si ji zasloužit. Zapomeňte na elektroniku. Zatáčku je třeba si připravit, včas odbrzdit, odřadit, šoupnout zadkem po sedle a nechat se vytáhnout krouťákem ven. Ten pocit ovládat tenhle stroj je hodně návykový. A když se hlava vyblbne, pak se dá klidně vyrazit na kochací výlet s kámošem na Harley.

Cestování, proč ne? Na dálnici je to nuda. Táhlejší zatáčky miluje, utažené už méně. Nohy jsou více pokrčeny, takže to chce častěji protáhnout. Ve dvou.. toť otázka. Záleží na baťůžku co sedí vzadu, ale výlet 200km myslím stačí.

dzonnek
dzonnek napsal 24.09.23 v 21:50 10b.

Naprosto souhlas vyborny stroj jaky uz nebude. Taky mi to chvilku trvalo nez jsem prisel jak na ni ale od te doby je to velika laska. Na ostatnich motorkach mi chybi ta syrovost. Tady je vseho plnymi dousky. Nadhera

Falco55555
Falco55555 napsal 24.12.22 v 08:58 10b.

Pěkně napsáno!

Hodně kilometrů kolama dolů!

To co píšeš se dá jen podepsat!
Ještě to má navíc skvělý posilovací systém na levé zápěstí! ?

skopuzzi
skopuzzi napsal 05.11.22 v 21:18 10b.

Ten 8V 12-tkovej motor je naprosto skvělej. Jsem zvědavej, jestli V100 ho překoná, ale trochu pochybuju, ale líbí se mi a jsem zvědavej na testovací jízdu.

context
context napsal 16.09.22 v 19:17

krásná mašina, přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu

context
context napsal 16.09.22 v 19:17 10b.

krásná mašina, přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu