BMW F 850 GS (2019)

Vlastník David40
Vloženo 29.7.2022
Aktualizováno 5.6.2023

Měl jsem BMW a skončil jsem po výběru opět u BMW

KTM 790 Adventure: Výborná motorka,ale BMW je univerzálnější a při jízdě ve dvou lepší
Triumph Tiger 900 GT: Nesedla mi, přístup prodejce a servisu

První dojmy - Po vyzkoušení více motorek jsem sednul jako poslední na F850 GS a prostě to bylo jasné. Vše padlo okamžitě do ruky a čím víc na ní jezdím tím víc se usvědčuji, že to byla opět správná volba, Zatím mám za cca měsíc najeto 2500km, ale už teď vím že jsem zvolil dobře.Posez, pohodlí, ergonomie i ovladatelnost je prostě super. Motor má dostačující výkon i pro dva s kufry / zatím najeto cca 1000km s baťůžkem:-)/. . Jediné co bych vytknul je sedlo a jeho pohodlí.To prostě poletí:-)))

Motorku bych doporučil pro - Pro cestování bez ohledu na to jestli silnice, polňačka, lesní cesta, šotolina..., jízda v jednom, ve dvou, bez kufrů okolo komína nebo přes půl evropy. Prostě naprostý univerzál.

Doplňky na motorce - Hliníková plotna GIVI+ AL kufr kappa, Větrný štítek cestovní Puig, Držáky kufrů plus kufry GIVI tracker, padací rám, schránka na nářadí, tangvag GIVI. _Dokoupil jsem nové sedlo od Wunderlich a je to nebe a dudy, stavitelné přední tlumiče, spodní krycí plech motoru

Měl jsem do teď F800GS, motorku, kterou jsem původně vůbec nechtěl a nakonec jí koupil a nelitoval. A protože jsem chtěl novější stroj tak jsem se ji vydal vybrat. Vyzkoušel jsem KTM 790, Triumph Tiger 900 Pro a nakonec BMW F 850 GS. No a jak to dopadlo? Zase BMW . Triumph mi vůbec nesedl. Nevím proč, asi nemusím tříválce a celkově prostě jsem byl zklamaný. A vzhledem k tomu, že nebyly ani na skladě a pověst prodejce u nás není nic moc jsem nákup rychle zavrhl. KTM jsem vyzkoušel u prodejce ve Strakonicích a musím je pochválit za perfektní jednání a přístup k zákazníkovy. Motorky skladem, bezproblémové zapůjčení a velice vstřícný přístup. KTM je skvělá, hlavně ten motor ergonomie i ovladatelnost. Byl jsem hodně nalomený, že už jí koupím. No a nakonec jsem sednul na F850 GS. A bylo jasno. A proč nakonec zase BMW? Komfort jízdy, skvělý posez, trochu horší ovladatelnost než u KTM a je také těžší hlavně při manipulaci na místě. Ale jak se rozjedete je všechno pryč. Výborná je také dynamická ESA. Nacvakáte jízdu v jednom, ve dvou, s kufry, bez a motorka se postará. Lenost člověka je nedozírná Výborný displej a jeho funkce/ navigace na displeji, vyditelnost na slunci, přehlednost a jednoduchost ovládání/.Brzdy trochu míň agresivní, ale naprosto dostačující a nezáludné. Motor má dostatek síly a jede fakt skvěle. Není to ,žádný závodník , pro cestování je ale dokonalý a nějáké to okreskové vyblbnutí úplně super. Podvozek zvládá všechny nástrahy co jsem zatím zkusil a prostě tady je to asi to nejlepší na té motorce. Takže proč BMW? Asi se z toho stává srdcovka)

Maeslo
Maeslo napsal 30.07.22 v 01:49 10b.

Plně rozumím :)

Milan1963
Milan1963 napsal 29.07.22 v 21:36 10b.