BMW F 850 GS (2019)

Vlastník Fosgen
Vloženo 21.7.2021
Aktualizováno 1.1.2022

Univerzální motorka. Můžu na ní jezdit každý den do práce a v pohodě na ní absolvuji dovolenou a myslím, že to zvládne bez problémů i ve dvou. Výkonu má dostatek. Super je elektronický podvozek.

Motorka koupena od FIRMA:Acut Moto (Karlovice) - Velmi vstřícný přístup prodejce. I když jsem motorku kupoval jako bazarovou, prodejce na ní udělal základní servis,vyřídil veškeré papíry a dokonce ji přihlásil na magistrátu.

Honda VFR 1200X Crosstourer: nebyla žádná v ročníku který bych chtěl,nemá tempomat
Ducati Multistrada 950: moc hezká motorka,moc jsem ji chtél, ale nakonec převážili obavy z italské \"spolehlivosti \", každých 30000 km velký servis.Třeba někdy příště.
Suzuki DL 1000 V-Strom: určitě spolehlivá motorka léty prověřená, ale nakonec se mi přestala líbit

První dojmy - Když jsem ji viděl poprvé, tak jsem si říkal, ježíš taková vysoká koza, vždyť na to ani nevylezu.Po nasednutí a rozjetí se všechny obavy rozplynuly. Jede to krásně,do zatáček se i přes 21 přední kolo pokládá úplně lehounce. Rozbité silnice žehlí s přehledem.

Motorku bych doporučil pro - Nezáludná motorka s výkonem tak akorát. Doporučil bych to pro jezdce ktěří mají aspoň něco najeto. Pro začátěčníky to asi moc nebude. A limitující je také výška jezdce.

Doplňky na motorce - Vyšší plexi.padací rám,top case a do budoucna určitě boční kufry.

Poměrně dlouho jsem vybíral jakou motorku si koupit, respektivě jakou značku, protože jsem chtěl cestovní enduro. Poměrně dlouho jsem koketoval s Ducati Multistradou 950. Ale všichni moji přátelé a kamarádi mi říkali, nekupuj to, je to ital, ten servis atd. Tak třeba někdy příště.
Až jednou zase takhle projíždím inzeráty a skočí tam BMW f 850 gs. Manželka mi říká, proč si nekoupíš tuhle? Tak jsem začal shromažďovat informace,koukal na recenze a projížděl inzeráty. Až jsem našel co jsem hledal. Sice cena byla vyšší než jsem původně chtěl dát, ale za BMW se musí holt zaplatit . Tak jsem vyrazil k prodejci, okouknul a koupil .
První jízda byla taková opatrná. Něvěděl jsem co od ní mám čekat, ale po ujetí pár kilometů jsem byl úplně nadšený. Nezáludná motorka, do zatáček se vodí krásně, výkonu tak akorát aby nebyl proužek v trenclích. Rozbité silnice zvládá úplně bez problémů. Podvozek krásně drží stopu i v zatáčkách na rozbitém asfaltu. Do terénu jsem ji zatím nevzal, takže nemůžu hodnotit. Motor jede krásně za plynem, jen se musí držet nad 2000 ot. Pod 2000 ot .se trápí a cuká. Musí se držet přes spojku. Ale nad 2000 to letí fakt krásně. Brzdy jsou podle mě takové kousavější, musí se za ně brát hodně s citem, ale je to o zvyku. Musím pochválit tft display. Ten je čitelný za každého počasí. Ovládání v menu intuitivní ani není potřeba manuál a zorientoval jsem se za chvíli. Super je i podvozek Dynamic Esa, který reaguje na zatížení motorky. Pár kliknutí a motorka se přenastaví.
Led světla a blinkry jsou taky super.
Abych se tady je nerozplýval, tak mám i pár negativ. Originál plexi je děs, to je jen takový kryt displeje. Sedlo je tvrdší a dost klouže. Sedlo pro spolujezdce je taky nic moc aspoň podle manželky, já jsem vzadu ještě neseděl . Říká že jí bolí prdelka že je moc tvrdé . Motorka je taky poměrně vysoká takže dopuručuji výšku aspoň 175 cm. Já mám 178 a mám to tak akorát a stojím oběma nohama na zemi tak napůl.

David40
David40 napsal 22.11.22 v 18:43 10b.

Camelstriker
Camelstriker napsal 28.07.21 v 14:50

No ta tvoje je v těchhle barvách taky krásná Tak jí užívej ve zdraví ...

Splatterhouse
Splatterhouse napsal 25.07.21 v 21:09 9b.

pěkná motorka..užívej ji ve zdraví pobavil si mě tím komentářem, že pod 2tis se trápí a cuká..to přeci nejde jezdit pod 2tis. Je to sice jinej motor, ale u svy Tenere 700 si neumim představit jezdit kromě rozjezdu apod. pod 4tis. Jako podtáčet motor není moc dobrá praktika, tím mu dáváš pěknej pokuř..

dragsterrr
dragsterrr napsal 22.07.21 v 14:01 10b.

V tychto farbach nadhera, tiez o nej uvazujem ako o upgrade 800. Len je problem ich zohnat u nas jazdene.

Vyssia cena - hold je to BMW, ale zase si tu cenu aj drzi.

Paulano
Paulano napsal 22.07.21 v 07:47 10b.

Bezva stroj!