Yamaha DT 125 X (2005)

Vlastník Šípus
Vloženo 15.7.2022
Aktualizováno 15.7.2022

Motorka na kterou nikdy nezapomenu. Neskutečná raketa, kterou by chtěl každý.

První dojmy - Měl jsem z ní veliký respekt (první moto). S motorkou jsem se sžil a jinou snad ani nechci. Do budoucna bych ji chtěl vizuálně upravit, protože stock se mi moc nelíbí. Ale na barvu to nejezdí.

Doplňky na motorce - Laděné koleno a výfuk od giannelli.

Prvně jsem 2t ani nehledal, moje hledání začínalo na 4t yuki 125 sm pak pokračovalo yamahou XT 125 x a poté WR 125 x. Troufám si říct, že naštěstí mně jeden týpek oslovil s jeho DT, když jsme ho viděl, tak nešlo nic a co nejdřív jsme pro něj jeli.
Na moto mám teprve něco přes 3k km najeto, ale co se týče jízdy ať už na silnici nebo v terénu tak bomba, nikdy mně nepřestane udivovat a nikde mně nenechala. Myslím, že jediné co tomu chybí je úložný prostor i ve dvou jede krásně, když jsem jel já (60kg) a kamarád kolem (100kg), tak jsme se dostali na 130km/h, moto je zavřené, akorát laděné koleno a výfuk ( z kopce jsem se dostal přes 150km/h)
Co se týče cestování, tak úplně super, ale když jsem za den najel kolem 160km, trochu jsem těch 160km pocítil a na moto běžně jezdím na intr (60km).

Teď trochu míň pozitivní věci.
Je to 2t, takže spotřeba běžně kolem 5l na 100km, ale dokážu se dostat i na 4l nebo taky 6l. *olejmaster mám odpojený*
Takže vždy mít u sebe olej a v tu chvíli bych docela využil úložný prostor, který tu bohužel není.
Servis takové to běžné ,,kdo maže, ten jede".
A moc se jí nelíbí zima (které motorce ano), když jsem jel v únoru (-13C°), tak se mi ji povedlo přidřít (od té doby pod 10C° nejezdím), vím že se dávají větší trysky atd... Na motorce jsme jel podruhé, takže z chyb se člověk učí.

koki888
koki888 napsal 18.07.22 v 12:20 10b.