BMW R 1250 RT (2019)

Vlastník Opotom
Vloženo 10.7.2022
Aktualizováno 3.4.2023

Velká, nafouklá, přetechnizovana přesto velmi dobře ovladatelná

První dojmy - Jeto již rok co jsem prodal svoji poslední motorku a jezdil jen autem. Když jsem si pro tento moped přijel kamsi na benzínku u Litomyšle nestačil jsem se divit, jak je tento stroj velký a robustní. Hlavou se mi honila myšlenka, jestli jsem ještě nezapoměl řídit a nebo to neni moc velký. Bál jsem se jí a měl respekt. Po osedlání že mne strach trochu opadl a začal jsem se seznamovat se všemi funkcemi nastavteni, infotaimentu a rádia. Po 5 minutách sem to vzdal. Je toho doopravdy hodne. Do dnes nevím kde všechno je a k čemu to slouží. Po krátké projíždce jsem byl velice překvapený. Na to že to má 100kw jela velice hladce a klidne i když jsem za ní zatáhl tak vše bylo naprosto v pohodě a velice čitelné. Plně nastavitelný podvozek mi v jízdě přisel velmi konfortni až plavajici na asfaltu. Zvykl jsem si a vždy si můžu nastavit tvrdší pérování během jízdy. Moped jsem si samozřejmě vzal a jel jsem domů. Asi po 180 km, na jeden zátach, mne ani nebolel zadek díky gelové u sedlu. Cestou jsem poslouchal hudbu přes flashdisk a těšil se domů. Jen do jsem dorazil domů, došel jsem si pro druhou helmu a šel se ještě projet s přítelkyní. Až tak mne to moc nadchlo. Velmi dobrá motorka.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo rád jezdí delší trasy ale i na krátký je dobrá ?

Doplňky na motorce -

Motorku vlastním asi měsíc. Najel jsem teprve asi 1000 km. Taky jsem ji málem zvládl polozit? při rozjezdu do kopce na semaforu. Vůbec jsem nevěděl že u tohoto stoje je nějaký systém automatického brzdění anebo asistent rozjezdu do kopce, no ono to vlastně brzdí i při rozjezdu z kopce. Po tolika zkušenostech, najetých kilometrů a výměnných strojich jsem vážně nečekal že že sebe udělám takoveho VOLA při rozjezdu na semaforu. Při přidání plynu a pouštění spojky motorka začala pomalu chcípat, tak jsem přidal ještě víc plyn. Když v tom se ta automatická brza odblokovala a motorka se zvedla. Já to v tu chvily nečekal, tak jsem zase ubral a zase přidal a tak dál a dál. No asi po 5 vteřinách skákání na semaforu jsem to nějak ukociroval a s hambou rychle ujel ?. Když jsem přijel domů tak jsem hned tento systém deaktivoval a mám klid.

StB
StB napsal 17.07.22 v 08:26 10b.

Krásná mašinka s vynikajícími jízdními vlastnostmi i v těch nejmenších rychlostech. Ať slouží.

Guga
Guga napsal 10.07.22 v 19:03 10b.

Krasavec

PSanec
PSanec napsal 10.07.22 v 15:44 10b.

Cestování na motorce BMW 1.třídy,bílá je nádherná.Výborná volba. Jen super km.