Honda CBR 1100XX Blackbird (2002)

Vlastník Horus
Vloženo 2.4.2022
Aktualizováno 18.10.2023

Pro Blacka jsem se rozhodl ve své podstatě ze dne na den. Když jsem po půl sezóně zjistil, že FZS 600 Fazer není úplně to pravé pro dva lidi na dlouhé výlety. Tak jsem začal hledat náhradu.

Honda VFR 800: VFR byl první kandidát, pár kousků jsem viděl a nebylo to zlé, ale prostě tam nepřeskočila ta jiskra.

První dojmy - Pozitivní první dojmy začaly už při komunikaci s prodejcem. Dostal jsem odpověď na jakoukoliv otázku a hned jsem byl seznámen s tím, že motorka ležela, nebylo to ovšem nic vážného. Vážil jsem si toho, že mi hned řekl co a jak se stalo a nesnažil se to schovat za pád ze stojánku. Kluci byli tak hodní, že mi motorku dovezli, první dojem z motorky byl skvělý! Je velká, je těžká, ale jak se rozjede, všechno zmizí. Měl jsem trochu strach z toho výkonu, každopádně Black je neuvěřitelně hodný. Nechá se vodit v nízkých otáčkách, ale na povel vystřelí dopředu. Jak mi jeden kamarád řekl: " Do 6000 rpm je Black jako takové velké dopravní letadlo, ale nad 6000 rpm se z něj stává bitevní stíhačka" a myslím si, že tohle Blacka skvěle vystihuje.

Motorku bych doporučil pro - Pokud nemá člověk v hlavě srolovanou deku, tak klidně pro začátečníka.

Doplňky na motorce - Padací špunty, ukazatel zařazené rychlosti

Na recenzi je ještě brzy, jel jsem na něm jen testovací jízdu a to ještě na zmrzlé místy zasněžené cestě. Každopádně tenhle "extrém" hezky ukázal, jak je Black nezáludná motorka.
Sezóna je za dveřmi, takže brzy nějaké ty poznatky pro recenzi určitě budou. Každopádně já jsem si Black kupoval ne pro jeho schopnost jet přes 300 km/h, ale pro jeho jeho sílu, kdy ve dvou a s kuframa nebudu muset moc řešit co mám zařazeno a kolik jedu.

5.9.2022
S Blackem mám najeto kolem 5.000 km, začal jsem pořádně jezdit až začátkem června.

Mám za sebou jak ostré jízdy sám, tak výlety ve dvou. Black splňuje přesně to, co jsem chtěl. Dá se naložit a jet daleko s dostatkem pohodlí, ale taky se dá odstrojit a honit po zatáčkách. Je radost na něm jezdit, dnes jsou mnohem silnější motorky, i cendura dnes dosahují výkonů jako Black, ale na něm je to prostě jiné. Svým vzhledem stále táhne a umí potrápit i mnohem novější stroje.

Co na něm oceňuji je přesné řízení, tovární pružiny jsou nahrazeny progresivními a jede opravdu jako po kolejích. Do zatáček si na něm troufnu mnohem rychleji, než na FZS 6OO, které jsem měl předtím.

Black je schopný se velmi rychle a bez cukání posbírat i z otáček kolem 2.000 ot./min. i na 4. rychlostní stupeň, neříkám, že mu to svěčí, ale umí to.
Chod motoru je hladký, jediné spektrum, kde pozoruju nějaké vibrace je mezi 4-5.000 ot./min. což je nevýhoda, když jede člověk ve dvou, protože v tomhle spektru se pohybuje, když jede na pohodu.

S Blackem jsem řešil a řeším jediný problém, a to je nefunkční displej tachometru, respektive je funkční jen z půlky. Hledal jsem možné příčiny závady a když pominu stáří, tak na zahraničních fórech to bylo často přisuzováno vlivu vysokých teplot, což by mohlo být, protože motorku mívám pod plachtou. Sice vždycky čekám až se ochladí výfuky, ale motor bývá hodně teplý i dlouho p tom a z pod plachty to teplo nemá moc kam unikat. ( Vyřešeno, jednalo se o studený spoj na desce, po přepájení vše funguje)

Sečteno podrženo, Black je skvělá motorka, samozřejmě nesedne každému, ale kdo si libuje ve velkých hypersportech, bude určitě po Blacku pokukovat. Momentálně na trhu asi není motorka, za kterou bych Blacka vyměnil, jediný teoreticky možný kandidát je ZZR 1400, ale tam mě to prostě netáhne tak silně, jako k Blacku. Ale uvidíme, třeba Honda vydá nějakého nástupce Blacku. Blacka sice teoreticky nahradilo VFR, ale VFR pořád není hypersport, jediný moderní hypersport je nová Hayabusha...třeba na ni Honda jednou odpoví.

3.6.2023
Myslel jsem si, že spolu budeme už navždy, nejezdili jsme za sezónu a půl přes 8.000km, na jaře jsem udělal servis, ale touha po tom vyjet občas i mimo silnice, někde k rybníku, na lesní cestu, nebo jen na horší cesty v zahraničí, naše životy rozdělila. Je to škoda, mám ji rád a mít tu možnost, pryč ji nedám. Věřím, že se dostane do dobrých rukou.

13.6,2023
Black má nového majitele, šel do dobrých rukou, takže se bude mít i nadále dobře.

dettektorr
dettektorr napsal 26.10.22 v 19:23

7 let v sedle, pak prodej a stejne dodnes obcas uronim slzu. Black je modla, je to vlhkej sen, je to raketa, je to kouzlo, teda tohle vsechno plati pro generaci 40-50 let. Mozna si ho jednou zase poridim.

Mirexx
Mirexx napsal 25.05.22 v 18:07 10b.

Tu motorku si koupí jen fanda, který ví co má doma za poklad. Hlavně opatrně, pak je to mazel. Srovnáš si myšlenky, vyčistíš hlavu. Ať jezdí krasně...super, za mě 10, Mirexx

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 09.04.22 v 12:50 10b.

Yes! ?

petr13
petr13 napsal 07.04.22 v 22:39 10b.

skvělá motorka

.Banán.
.Banán. napsal 07.04.22 v 11:21 10b.

Lítej nízko :)