KTM EXC 250 F (2013)

Vlastník Saele
Vloženo 7.1.2022
Aktualizováno 12.2.2024

Už delší dobu mě lakálo koupit i něco na offroad, tak jsem si konečně udělala radost.

KTM EXC 250: důvod neuveden

První dojmy - Rozhodovala jsem se zda jít do 2t nebo 4t. Nakonec se našla tato a musím říct, že je to vážně prima hračka do začátku. Ačkoliv bych, zvláště s mojí váhou, ocenila mít motorku o pár kil lehčí i tak si myslím, že mi tato sedla a zažiji s ní spoustu zábavy. :-)

Motorku bych doporučil pro - Člověk začínající na Enduru.

Doplňky na motorce - Blásty s hliníkovou výztuhou. Dostane i chráníče víka motoru, nový chránič vidlic, kryt svodu a uvidíme, co dál.

Leden 2022: Už dlouho si pohrávám s myšlenkou koupit i něco do terénu a velice děkuji mým přátelům, kteří mi dali možnost vyzkoušet si, jaké to je jezdit i na hlíně a ne jen na asfaltu a díky tomu se rozhodnout, zda je enduro nebo cross další věc, která by si zasloužila místo v mé garáži.
Měla jsem možnost sednout si na CRF450r, KTM SX 150 a KTM EXC 250 a bylo jasno, že hned jak to finanční situace dovolí, dovezu si domů druhý stroj. Kritéria byla daná a to: Eduro s TP s obsahem do 250ccm, max 350 ve 4t. Zda 2takt nebo 4takt jsem zatím nechávala otevřené. Nakonec se objevil slibně vypadající inzerát na EXC-F 250 Sixdays a po první návštěvě se mnou motorka jela domů. 4t je pro začátečníka opravdu příjemnější a 250 je oproti sprotovnímu motocrossu CRF450r mnohem míň kousavá.

A tak jsem si nadělila předvánoční dáreček.

Zatím za sebou máme 5 jízd a musím říct, že mě vážně baví Motorku jsem kupovala s 194.5 MTH po prvním majiteli. O motorku bylo pečováno, ale i tak ji v blízké době čeká větší servis. (Seřízení ventilů, výměna ložisek v zadním kole, výměna plynového lanka, těsnění, tlumič, brzy i nový píst... Pravidelná výměna oleje po 10 MTH je jistá.)

Motorka neměla chrániček páček a tak se mi hned při prvním pádu povedlo nalomit držák blástru a spojky a při následném větším pádu celou část ulomit.

Co ale nespraví kousek izolepy, že?

Takže další doplněk je jasný a na zítřejší vyjíždku už je vybavena blástry s hliníkovou výztuhou.

Ačkoliv je originální design na oko příjemný, nejsem největší fanda KTM oranžové a tak už mam v merku nové plasty a jiné polepy
Uvidíme, co nám společný čas přinese, ale musím přiznat, že stále uvažuji nad tím 2 taktem.

Březen 2022 Už spolu máme najeto i napadáno 30mth (Nyní 228mth). A troufám si říct, že jsou vidět značné pokroky, i když to někdy bolí jak mě, tak i motorku.

Už se mi podařilo urvat držák spz a následně při posledním záhozu do backflipu i držák zadního světla. Ale jinak je vidět, že enduro není z cukru a většina plastů stále drží

Myšlenka na 2t tam stále je, ale nějak moc na to netlačím. Uvidíme co přinesou další měsíce.

UPDATE

Momentálně již tuto motorku nemám, ale musím uznat, že mě toho spoustu naučila a o to příjemnější byl přechod na novějěí Enduro. Rok 2022 byl plný učení a objevování nových schopností a možností a Enduro mě opravdu uchvátilo a našla jsem se v něm.

V červnu 2022 jsem se účastnila prvního Enduro závodu a to Chibuk Hillbuster vol.5 kde jsem v dámské kategorii odvezla pohárek za 2. místo.

Ke konci roku nás čekalo ještě spoustu tréninků a "soustředení" s děvčaty stejně pošahanými jako jsem já, ze skupiny HolkOFF.

Rok 2023

Rozhodla jsem se, že tuto sezónu bych si chtěla odjet nějaké závody a tak již v Březnu jsem se objevila na závodech CAMS - Enduro Sprint Znojmo, kde jsem si potvrdila, že závody dávají zkušeností nejvíc a adrenalin je skvělý nakopávač. Den před závodem už jsem měla žaludek jak rozinku a skoro nejedla, ale i tak jsem si závod náramě užila a byla hrdá, že jsem celý závod bez újmy dojela a i jako zelenáčka s pěkným časem.

Následoval závod CAMS - Enduro Sprint Liberec, který jsem odjížděla s naraženou kostrčí a týden na to, mě čekala moto dovolená, sobotu jsem zajela zase s pěkným časem hned v závěsu za oštřílenými závodnicemi. V neděli byla trať hodně rozbitá, tak jsem po prvním kole závod ukončila ze strachu z úrazu a zkažení následných plánů.

Nakonec nás čekala společná dovolená na jihu Sardinie s 5 denním ježděním. Bylo to super, květen nabídl příjemné počasí, kdy nás chytlo pár děšťů, ale pozdějí jsme zjistili, že chladnější počasí a déšť je příjemnější, než jasno a pařicí sluníčko. Také to byl výborný trénink ježdění na šutrech

Tím jsem se se Sixdayskou rozloučila a přesedlala na její mladší kolegyni. Společně jsme spolu za rok a půl najely okolo 160mth Bylo spoustu pádů, modřin, zlamaný podsedlák, páčky, placaté koleno výfuku a další, ale vždy dostala péči, jakou si zasloužila. Motorka mě naučila vážně hrozně moc a jsem ráda, že slouží i dalšímu po mně.
Enduru ZDAR!

Kozička750
Kozička750 napsal 23.03.22 v 22:12 10b.

To je super ! Miluju holky za řidítkama ! Užívej endurko jak se dá a těch mravokárců s blbejma kecama si nevšímej ! Jo a myslím že ten 4takt je takovej vlídnější.

TryznitelDemonu
TryznitelDemonu napsal 10.01.22 v 10:02 1b.

Sorry za to hodnoceni, ale po lese se nejezdi, ze?

Béčko
Béčko napsal 08.01.22 v 20:48 10b.

Pedl
Pedl napsal 08.01.22 v 19:33 10b.

Tisíc bodů!

PSanec
PSanec napsal 08.01.22 v 10:17

Pěknej stroj,V tvém věku bych šel do 2taktu.Přeji jen super km.