Honda XL 1000V Varadero (1999)

Vlastník Peter750
Vloženo 12.12.2021
Aktualizováno 12.12.2021

Mam ju 3 roky. Pred tým som mal Africu rd04. Varadero sa hodí viac na dlhé cesty vo dvojici, keďže všade pribúda asfalt,a šotolina ubúda. Je to typická Honda. Nie je to top motorka, ale predstavuje zlatý stred, a hlavne spoľahlivosť. Som s ňou spokojný.

První dojmy - Prvú sezónu som na nej urobil 16000 km. Pojazdili sme s manželkou časť Balkánu. Ako hovorím, je to zlatý stred. Som s nou spokojný.

Motorku bych doporučil pro - Odporučil by som Varadero ľuďom, ktorý od motorky očakávajú spoľahlivosť, slušne jazdné vlastnosti a slušný výkon. Ťažisko je tam trochu vyššie, ale poznám ľudí nižšieho vzrastu, a sú s Varaderom nadmieru spokojní. Ja mam model ešte s karburátorom, čo má vyššiu spotrebu. Neskoršie modely so vstrekovaním majú spotrebu v pohode.

Doplňky na motorce - Nahodil som na ňu akurát hliníkové bočné kufre 2 x 40 l, a zadný plastový vyše 60 l.

Chcel som staršiu motorku z dvoch dôvodov. Prvý je dostupnejsia cena, a druhý je menej elektroniky a vyššia spoľahlivosť. Hneď prvú sezónu som najazdil cca16000 km. Motor s takmer 100 koňmi slapal v pohode aj pod záťažou. Podvozok je tiež v pohode, aj keď žiaden talian to nie je. Co sa týka bŕzd, všetko som brzdil jedným prstom v pohode. Duálne brzdy fungovali dobre, hlavne som to ocenil pri plnom naložení vo dvojici. Zatiaľ si ju mienim nechať, nakoľko sa javí byť spoľahlivá.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 15.12.21 v 13:22 10b.

super

Doctoropulos
Doctoropulos napsal 12.12.21 v 19:48 10b.

dragsterrr
dragsterrr napsal 12.12.21 v 13:56 10b.

sice pre mna uz taky maly nakladiak :), ale inak spolahlivy hltac kilometrov