Suzuki AN 250 Burgman (2001)

Vlastník čiky
Vloženo 29.11.2021
Aktualizováno 9.12.2021

Po cca 28 rokoch bez motorky, som si nechal poradiť od profesionálov a začal som so skútrom. Prvý bol Suzuki Burgman 250. Pohodlný jednovalec, veľmi vhodný na obnovu skoro stratených návykov.

Motorka koupena od Bencmoto

První dojmy - Nízko položené ťažisko, aj nádrž sa nachádza skoro v podlážke, zaručuje vynikajúcu stabilitu a pohodové prechádzanie zákrut. Aj keď 250-ka nemá nejaký ohromujúci výkon, pokojne sa ňou dá ísť aj na dlhší výlet.

Motorku bych doporučil pro - Je vhodný pre všetkých.

Doplňky na motorce - No fotkách je vidno, že som sa snažil skútra čo najviac prispôsobiť na cestovanie, tri kufre, vysoké plexi, deflektory na nohy.

Po niekoľkých mesiacoch jazdenia, som sa nechal prehovoriť kolegami a vybrali sme sa na celkom slušný trip, cez Rakúsko a Taliansko do Monte Carla. Vydržal som s nimi do Grácu, mal som totiž najslabšiu kubatúru a celý čas som ich naháňal, kde sa mi zlomil ventil a bolo finito. Odtiahol som ju na Slovensko a po zisťovaní mojich možností som sa rozhodol pre motor zo 400-ky, ktorý mal identické upevnenie v ráme. Na ďalší rok som si teda zopakoval Monte Carlo a bolo to už bez problémov. Odporúčam stále tento výlet a v Taliansku od Benátok mimo diaľnic, až do Janova a potom neskutočná jazda kopírujúca pobrežie, až do cieľa. Dokopy som s dvoma motormi spravil cca 70 000 km a dozrel čas na postup do ďalšej kubatúry.
Spotreba bola okolo 3 až 3,5 litra a inak (okrem tej poruchy vyššie a trocha väčšej spotreby oleja, čo je však u jednobuchov normálne) to už bolo bez problémov. Cestovná rýchlosť bola pohodových 100 až 110 km/h.