Honda VTX 1300 (2004)

Vlastník Bakis123
Vloženo 6.11.2021
Aktualizováno 30.11.2021

Japonský cruiser původně pro US trh na českých tankodromech. Divnější to být nemůže, ale překvapivě to funguje.
Videa z cest: https://www.youtube...y882TotjR3bmLOEycZeA

První dojmy - Dle očekávání. Cruisera/choppera jsem vždycky chtěl, ale všichni mě odrazovali, že si odrovnám záda... Trochu změna z Bandita, trochu škrtnutí spodkem padacího rámu v první zatáčce, ale po pár kilometrech si to sedlo.

Doplňky na motorce - Padáky, přešité sedlo, přídavná světla

VTXko původně vůbec nebylo v hledáčku. Myslel jsem, že skončím s Intruderem 1500 nebo VNkem 1500 a kdyby se objevila výhodná nabídka tak snad WildStar. No ta nabídka se objevila, ale na Hondu.

Nejdřív se mi 1312 ccm zdálo málo, ale po srovnání (papírového) výkonu s VNkem a VLkem, jsem najednou objevil, že ten motor Honda neudělala špatně, právě naopak. Výkon je pro mě dostatečný, neponouká k blbnutí, což je jen dobře. O krouťáku ani nemluvě, dynamika jízdy je solidní.
Ani s těmi brzdami to není tak špatné, jak by se u jednokotouče mohlo zdát a jak někteří tvrdí. Člověk nemůže čekat závodní brzdy, ale že by to nebrzdilo se říct nedá. Co jsem zatím potřeboval, to jsem v pohodě dobrzdil.
Ovladatelnost mě taky mile překvapila. Ve vyšší rychlosti samozřejmě váha mizí, ale i při pomalé jízdě nemám problém. Jen dávat bacha na světlou výšku, která je ještě zkrouhnutá padacími rámy. Manipulace na místě v pohodě díky nižšímu těžišti, kdy se v sedě můžu pořádně zapřít.
Celkově je pro mě jízda i posez pohodlný, konečně si můžu natáhnout nohy, které mě předtím limitovaly na delších trasách. Dneska můžu prosedět na mašině celý den a s nohama žádný problém.

Design je klasický a pro mě moc krásný, barva a přídavné světla tomu jen napomáhají. Ale příliš nechápu tu plastovou věc na nádrži a trochu mrzí absence ukazatele paliva, i když se podle dobových ukazatelů stejně nedá řídit.

žižala.
žižala. napsal 18.11.21 v 16:57 10b.

Supr stroj.

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 11.11.21 v 05:43 10b.

hodně šťastných a pohodových km. Je třeba si tu pohodu v sedle řádně užít, tak to má být .

findejs1310
findejs1310 napsal 07.11.21 v 15:03 10b.

kazdej tam skoncime

PSanec
PSanec napsal 07.11.21 v 10:39 10b.

Pěknej cruiser od Hondy,jen super km.

pkkaca
pkkaca napsal 07.11.21 v 01:43 10b.

Paráda