Kawasaki VN 2000 (2004)

Vlastník Nabukadnezar
Vloženo 27.9.2021
Aktualizováno 25.11.2022

Prakticky jediný model který je pro mne vhodný. Velká silná mašina, vizuálně splňuje mé požadavky. V budoucnu počítám s mírnými úpravami.

Motorka koupena od FIRMA:C&C MOTO (Plzeň 26)

Yamaha XV 1900 Midnight Star: Vulcan byl na prvním místě při výběru

První dojmy - První dojmy byly veskrze negativní. Bez předchozích zkušeností s velkými stroji jsem si připadal jako na býkovi, který není ochoten jakkoliv spolupracovat. Po několika desítkách kilometrů se býk poddal a jízda se stala neskutečným zážitkem.

Motorku bych doporučil pro - Po první sezóně musím konstatovat, že volba vulkánu 2000 jako prvního stroje ( pokud nepočítám Stadion na kterém jsem před 25 lety jezdil na ryby), je jedna z největších magořin jakou jsem kdy podnikl. Jak jsem ale zmínil, na nic jiného se prostě nevejdu, takže jsem si tím musel projít. Takže doporučení: pokud chceš vulkana ve dvoulitru,ziskej zkušenosti na něčem mensim a lehčím, uprav si okolí garáže ať tam nemáš hrboly, nebo pořádně cvic ať máš sílu jako bejk protože je to prostě těžká kráva a manipulace na nerovném povrchu není úplně legrace. Trochu nechápu proč nemá zpátečku. Rozhodně je to stroj pro zájemce o delší pohodové a pohodlné výlety, nemyslím že by byl vhodný pro nějakého "janka" který si chce něco kompenzovat ačkoliv vn 2000 je beze zbytku dokonalý kompenzátor čehokoliv.

Doplňky na motorce - Padáky považuji za nezbytné. Mašina i se mnou váží prakticky půl tuny a položit ji na bok není bez padáku úplně hezká představa, boční brašny jsem koupil se strojem a zadní kufr jsem dodal. Výfuk jsem měl v plánu jako další investici, ale výše zmíněný problém s motorem výfuky odsunul.

Průměrná spotřeba - 13.95 l/100km

Mám za sebou cca 4000 mil. Převážně České středohoří a okolí. Stroj jsem si vybral proto, že při výšce 203 cm a váze 125 kg není příliš mnoho možností jak se pohodlně usadit na cruiser. Jízda s vn 2000 je překvapivě intuitivní, přes počáteční boj je velice dobře ovladatelná i když serpentiny v Krušnohoří pro mne zatím nejsou úplně jednoduché. Síla motoru je nepopiratelná a při jízdě ve dvou neocenitelná. Co se týká brzd, nemám co vytknout i když jezdím spíše pohodově a opravdový test brzd tak zatím nebyl potřeba. Spotřebu radši neřeším, ale nelze nezmínit že jsem na čerpacích stanicích poměrně častým hostem. Motor by měl být prakticky nezničitelný, ovšem v případě mého stroje v současné době řeším vodu v motoru, předpokládám, že tato závada mi byla již prodána, ale nelze to tvrdit s jistotou takže to téma nebudu rozebírat. Každopádně jsem nucen měnit vodní pumpu, sekundární pohon a vyčistit motor. Celkem nákladná oprava, ale s investicemi jsem víceméně počítal.

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 29.09.21 v 20:52 10b.

moc hezky ocelový kousek .
Tak ať slouží .

pkkaca
pkkaca napsal 29.09.21 v 02:20 10b.

Nádhernej a poctivej stroj..Dej mu co mu chybí a bude ti dělat jen radost

fery251
fery251 napsal 28.09.21 v 18:08 10b.

Pořádná lokomotiva. Klasicky samé železo, minimum plastů

kain80
kain80 napsal 28.09.21 v 09:57 10b.

PSanec
PSanec napsal 28.09.21 v 08:22 10b.

Pořádný japonský kladivo pro pořádnýho chlapa.Jen super km.