Kawasaki VN 2000 (2005)

Vlastník drifterson
Vloženo 11.5.2013
Aktualizováno 6.8.2023

Obrovsky cruiser, na dlouhe cesty...

Yamaha XV 1900 Midnight Star: vn je vodnik a vic ladila memu oku..

První dojmy - Prvni dojmy z jizdy, lehky rozjezd temer na volnobeh, v pohybu prekvapive lehka ovladatelnost, dobre brzdy, pomerne hlasite razeni, padla hned do ruky.

Motorku bych doporučil pro - Pro silne chlapy co nechcou jezdit jen kolem kominu..

Doplňky na motorce - Padaky, otackomer, nosic misto sedla, snimatelne brasny, gps, trasne packy, orel na predni blatnik

Vlastnil jsem pred tim vn 1500 jak drifter tak tourer, take 650 dragstara.
S drifterem jsem projel kus sveta, a byl s nim spokojen, presto jsem zatouzil po novem stroji.
Zvazoval jsem mezi midnight starem 19 a vn2, xv bylo puvodne na 1 miste, u vn me odrazovala ukoncena vyroba, nakonec vyhralo vn, vodni chlazeni na dlouhe tury se mi jevi lepsi, 150 guma vepredu je nadhera a jsem vic na kuzi a cvoky, coz mi k xv moc nepasuje.
Mam zatim najeto neco pres 1000km, jizda paradni, perfektne odpruzena, pohodlna, chova se ke sve vaze lehce, vn 1500 drifter/tourer jsou na tom hur, co jsem se docetl v recenzich je na urovni mean streaku. Na miste to uz je horsi, otaceni na ceste, ci couvani na parkoviste, nesmi se priplest sterk pod nohy.
Brzdy take skvele, dva kotouce vepredu..
Motor vykon akorat, snese nizke otacky, da se jet od 1600ot/min, krasne prenasi vibrace, jen je behem jizdy hlucnejsi, ma v sobe hodne retizku a v nizsich otackach se nekdy projevi.
Prevodovka, je dost hlucna, prirovnam k hd, dale moto na 5rychl.stupen pod 80km/hod se neciti dobre, max 70snese, ale mirny kopec a musi se podrazovat, u vn 15 se dalo jet 60, clovek pomalu nemusel radit, mam zkusenost jen s vn 15 v teto kategorii, jezdim okrsky, takze ted nezvyk porad radit, ale diky rychle petky mam spotrebu pod 5litru, coz jsem mile prekvapen, presne 4,9.
Co se tyce spolujezdce, nemam zkusenost zatim, mam k ni gelove sedadlo, s onou originalni plackou by asi spolujezdec dlouho nevydrzel.

Po dalsich 6000km:
Zjistil jsem, ze tachometr ukazuje o 11-13 km vyssi rychlost v 100km/hod nez se moto pohybuje, porovnaval jsem to s gps gps, vetsinou to je o 5-7km/hod.
Sedlo musim nechat upravit, pri dlouhych turach, hlavne na vic jak jeden den, se to neda usedet.
Vse ostatni maximalni spokojenost...

Po 16 000 km:
Bez problemu, vse slape, parada,
jen jeden poznatek, s merenim oleje. Motor ma tri vany, propojene ve spodni casti, takze pokud se nezmeri olej po behu motoru, neni mereni presne. Staci stroj nechat na stojanu, motor schladne a po vyrovnani zustane olej ve spojkove casti, dokud ho cerpadlo po nastartovani nerozezene do ostatnich komor.
Dela to i 1.5-2 cm na merce.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 05.08.23 v 17:22 10b.

Hezká úprava.

superpocit
superpocit napsal 20.12.13 v 22:04

Prosím, mohl by jsi mi poslat foto zepředu s tím padákem? Také se pro něj rozhoduji a nevím, jestli tento, nebo ten klasický. děkuji.
milankotatko@seznam.cz

dzurik
dzurik napsal 22.08.13 v 09:13 10b.

Raduzzo
Raduzzo napsal 20.05.13 v 21:06 10b.

krasny mastodont

Vycho
Vycho napsal 19.05.13 v 22:15 10b.

pecka,nádhera