BMW K 1300 R (2011)

Vlastník Luky954
Vloženo 27.9.2021
Aktualizováno 3.1.2023

Lokomotiva na dvou kolech, která i po těch letech má hodně potenciálu, jak pro cestování ve dvou, tak pro svižnou jízdu v jednom.

KTM 1290 Super Duke GT: Pocitově mi sedí lépe BMW a druhá věc je cena modelů KTM1290 (líbí se mi model od roku 2019 a to je opravdu už cenová raketa)
Kawasaki Z 1000 SX: O proti CBR bych si v komfortu moc nepolepšil.
Yamaha MT-10: Odradila mě spojka ovládaná lankem a recenze na zahraničních fórech o zadřených motorech.

První dojmy - První dojem byl, že je to velká kráva :-) , ale to jsem vlastně hledal po přechodu ze Super Sportu. Hned při první jízdě jsem byl velmi příjemně překvapený z výborné ovladatelnosti stroje a zátahu motoru. Podvozek ESA také není k zahození, rozdíl mezi nastavení Komfort a Sport je sice znát, ale myslím, že by nastavení komfort mohlo být ještě trochu komfortnější.

Motorku bych doporučil pro - Asi pro všechny co si po letech na Super Sportu chtějí dopřát trochu toho pohodlí a nemít po 400 km tělo zralé na celkovou masáž.

Doplňky na motorce - Vše originál, Tak to mám rád.

Dnes jsem se vrátil z tripu okolo ČR (cca 1100km) bral jsem to rovnou jako možnost otestovat nově pořízený stroj, jeho jízdní vlastnosti atd.
Co jsem opravdu ocenil, hned v prvopočátku cesty (vlastně při balení na cestu) byla možnost moto ověsit kufry (už žádný tubus přivázaný gumicukem na zadní sedačce)
Další věc kterou jsem v chladném a mírně deštivém dni s radostí využil, jsou vyhřívané hefty, to bylo opravdu super. Rychlo řazení je také dobrá věc, hlavně když potřebujete rychle předjet a lupete tam pod plným plynem jedem kvalt za druhým. A v neposlední řadě jízdní komfort o proti SS, už jsem nebyl tak zmordovanej po 300 ujetých km jako na CBR. Co se týká ovladatelnosti motorky nemám žádné výhrady, hodně se píše, že je dlouhá a musí se nutit do zatáček, ale to jsem při průjezdu zatáček nepozoroval (nemyslím dlouhé zatáčky, ale ty pěkně utažené ). Poser proužky na gumách jsem ztratil někde během cesty, tak v nějakém náklonu zřejmě musela být .

Satanbart
Satanbart napsal 15.02.22 v 18:57 10b.

Piki
Piki napsal 06.10.21 v 14:03 9b.

Raketa

Mark09
Mark09 napsal 29.09.21 v 09:31 10b.

Paulano
Paulano napsal 27.09.21 v 09:27 10b.