BMW K 1300 R (2011)

Vlastník yurij
Vloženo 15.3.2016
Aktualizováno 25.1.2017

K1200R ´06 predana, jej parkovacie miesto obsadila K1300R ´11 v plnej palbe.

BMW S 1000 XR: Vo finale ma odradila retaz.

První dojmy - Je to masaker...

K1200R mala povodne "zhnit" v mojej garazi, ale co cert nechcel a tohtorocna zima(2015) bola sychrava, v slabej chvilke pri temer dopitom Jagermastri som rodinnemu priatelovi spomenul ze K1600R urcite nebude, musim ist do K1300R. Dalsi vecer a dalsia flasa, spomenul som cenu iba pre neho... V marci 2016 K12R po temer cca 70.000 spolocnych km, pocas ktorych ma vzdy v poriadku doviezla domov - predana a hned druhy den kupena uz skor zarezervovana K13R 2011.

Prva spolocna sezona 2016 je za nami. Vedel som do coho idem a nicim ma nesklamala. Maly stit som nakoniec nedal a ani nedam. K13R ostava uz iba na cestovanie pri ktorom je "velky" stit plus. Racingove prepakovanie vydrzalo iba vikend, bo mi vadilo nelamajuce stupacky pri posuvani/manevrovani v sedle po parkovisku, okrem toho sa mi zdaju povodne pohodlnejsie a racingove som si nevedel dobre nastavit - celkovo mi nesadli. Oproti K12R ma mensiu maximalku, napr. na 6ke, majitelia K12R poznaju ze pri presne 6k ot/min je na rychl. presne 160km/h, teraz je nizsia(asi sa sudruzi bali ze s tym vykonom by 300ka nebola problem. ). O spotrebe iba okrajovo, ale predsa - je nizsia o cca 0.5l na 100 oproti K12R. Vsetky plasty licuju a nemala problem ani s UA cestami (ESU som daval do Comf/2 osoby) a ani s UA benzinom. Vsetky el. ficurky funguju tip-top a saltovanie bez spojky je brutalne navykove. ESA2 sa naplno prejavi az s ladvinkou a 3 kuframi, vsetko ukazkovo vyzehli.

V oktobri 2016 sa mi zacala prejavovat "chyba" ktoru som mal aj na K12R a to ze pri zahriatom motore mi nedokaze po zavreti plynu drzat otacky, motor sa ak dam neutral vypne a zaroven otacky v rozsahu 1000-4000 nevie pri konstatntom plyne drzat a motor cuka. "Prefuknutie" resp. otocenie heftu a pridanie do cca 6-7k ot, to na chvilu "opravi". Idem to odviest do servisu.
Update z 19.1./2017 - KR opravene, podla mailu z BMW mi museli menit riadiacu jednotku + potenciometer. Vyborne je ze mi to sami uhrali na "kulanci" a tak som platil iba flasnutie RJ, vymenu a material ohladom potenciometra(cele cca 98eciek). Opat raz GOD JOB BMW Vieden a hlavne Janko Krajca. Musim ich opat pochvalit, bo ked som siel k nim ohladom obcas nefunkcneho prepinaca dialkovych na nineT, ma Janko odchytil a pocas kavy mi stihli vymenit obe konzoly - oznamil mi ze mam zvolavacku(na ktoru ma moj autorizovany predajca nevyzval) sice iba na pravu konzolu, ale uhral mi to bezplatne na obe.

Zhrniem - ta motorka ma vsetko co som chcel - ukazkovy podvozok, brutalny vykon, nadcasovy dizajn a vlastne nema konkurenciu a tym padom ani nie je z coho podobneho vyberat. Ale, tym ze aj ja asi "cestovatelsky dozrievam", zistujem ze ma zbytocny vykon, horsiu ochranu proti vetru aj ked ponuka az absurdne rychle, zabavne a pohodle presuvanie z bodu A do bodu B. Zacinam dumat nad dalsou vrtulkou a to GS12 Rally 2017. 🤘

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.07.17 v 22:15 10b.

yurij
yurij napsal 10.05.16 v 10:08

Jozef - , zavahal si. A dik pani.

JoziTV
JoziTV napsal 03.05.16 v 15:28 10b.

ooooo blahozelam, tak nakoniec si nasiel a nemusis cakat na moju:))))

Petr_TA
Petr_TA napsal 17.03.16 v 11:04 10b.

Gratulace
Parádní strojovna