Suzuki AN 400 Burgman (1998)

Vlastník Cismus
Vloženo 14.9.2021
Aktualizováno 14.9.2021

Pohodlný skůtr na projížďky po okolí, i na rozumné cestování, vzdálenost 200 km je pohoda.

První dojmy - Jednoduché ovládání, pohodlný posez, do ruky mi skůtr padl hned, jako bych ho měl roky. Hezky se na něm kochá při jízdě po okolí.

Tento "maxík" byl dovezen z Japonska jako desetiletý (16000 km).
Ke mně se dostal vlastně náhodou, nechal jsem si ho po zeťovi, který ho už nevyužíval a chtěl ho prodat.
Kdysi mezi lety 1971-1978 jsem na motorkách jezdil - Jawa-ČZ 125; Jawa 250, typ 353, r. 1957; Jawa 250, typ 559 automatic, rok 1967.
Tak jsem si vzpomněl na mládí a skůtr si nechal pro radost k vyjíždkám v důchodu.
Mám ho 5 let (od 2016), dnes má 61 tis. km, já jsem z toho najel 5 tis.
Na jaře přestal startovat. Startér ochotně točil, tak jsem zkontroloval, vyčistil a seřídil, co se dalo (nová svíčka, nová cívka, fajfka, komplet rozborka karburátoru, seřízení hladiny, kontrola automatického sytiče, kontrola komprese), vše bez výsledku. Nakonec bylo vadné to jediné, co na první pohled bezchybně fungovalo. Startér. Rozebral jsem nakonec i ten - uhlíkové úsady na kolektorovém konci vyplnily veškerý volný prostor, opotřebované malinké gufero u pastorku pouštělo roky do startéru kapičky oleje, startér měl nekontrolované svody a spotřeboval přes uhlíkové úsady většinu proudu pro sebe, na zapalování už zbylo málo, jiskra tam sice byla, ale nic moc. Kolektor opotřebovaný, uhlíky sjeté na 1,5 mm až po přívodní drátky. Takže výměna startéru (Scootland Brno, alternativní náhrada originálu, 1400 Kč) a start na první dotek tlačítka. Poměrně zákeřná porucha, vše na pohled vypadá v pořádku a k rozebrání a kontrole startéru musíte nejdřív rozebrat půl motorky - komu se to chce!?
Ale teď už zase skůtr startuje jak má a jede jako čert.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 14.09.21 v 11:45 10b.

Parádní stroj. Také jsem ho sedlal. Má pár much ale pokud člověk chce, dá se udržet při životě. Koukni na mé moto, je tam B0