Honda PCX 125 (2021)

Vlastník jeit
Vloženo 12.9.2021
Aktualizováno 22.11.2021

Nový stroj do města pro mě a přítelkyni v bílé perleti.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov)

Honda Forza 125: byla moc těžká pro přítelkyni, je určená hlavně pro ni

První dojmy - Jezdí se na tom skvěle, lehká, obratná

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny

Doplňky na motorce - Přídavný zadní kufr originál.
Držák na telefon s konektorem USB.
Objednané vyšší plexi.

Hledal jsem něco s úložným prostorem, ale byl jsem omezen kubaturou do 125ccm, jelikož na tom bude jezdit i drahá polovička s B.

Původně jsem pokukoval po Forze, má pod sedlem prostor pro dvě helmy. Ve výsledku je ale vyšší a těžší, což je pro začínající holku špatné. Volba tedy padla na PCX s přídavným kufrem vzadu.

Po první jízdě jsem byl mile překvapen jak to lehce a snadno zatáčí. Proti Hornetu je kličkování mezi auty někde jinde :) Motor je v záběhu, ale i tak je to na rozjezdech s troškou plynu celkem svižné. Do města ideální stroj. Baví mě to :)

Jsem i rád za ABS. Pro drahou polovičku je to první zkušenost s motorkou, tak se nemusí bát za tu brzdu vzít, i když se lekne.

Má to krásně přehledný displej, kde chválím hlavně velké kontrolky blinkrů. To člověk opravdu nepřehlédne. Naopak jediná výtka je, že hodiny mají jen 12h cyklus. To už je v dnešní době překvapení.

Abych doplnil komplet výbavu, tak to má vypnutelnou kontrolu trakce, start/stop, bezklíčový systém, všechna světla v LED a v odkládací schránce pod řídítky zásuvku USB-C. Schránka bohužel není zamykací (na Forze ano, což nechápu, protože je konstrukčně stejná).

TondaBenda
TondaBenda napsal 12.09.21 v 12:40 10b.

Správna voľba. Veľa pohodových kilometrov