Kawasaki ER 6F (2006)

Vlastník pigmyta
Vloženo 8.9.2021
Aktualizováno 8.9.2021

Starší sportovní cesťák. Jezdí, zatáčí, brzdí, svítí, troubí (asi). Není co dodat.

První dojmy - Ergonomie je perfektní, do ruky padne hned, asi bez ohedu na to, na co je člověk zvyklý. Řazení kawa-precizní, lovit neutrál netřeba, padá tam pokaždé, když je třeba. Což je, obzvlášť po dvou Monstrech, hodně úlevná věc. Na druhou stranu to není motorka, která by měla WOW efekt jako starší Monster, obzvlášť zvukově...

Motorku bych doporučil pro - Pro slečinky a nenáročné cestovatele. Určitě se ale hodí i pro ty, co za to občas rádi zatahají někde na okruhu, protože koneckonů, je to Kawa ;)

Mám ráda kapoty, ale většina sportů (o cesťácích nemluvě) je pro mě dost výzva vzhledem k mojí trpasličí výšce a muší váze. Zkrátka mávat nožkama v luftě při každým zastavení není úplně dokonalej zážitek - teda pro mě ne, pro obecenstvo většinou o dost víc.
I když je kawa vyšší, má dobré těžiště a tak i se svou (ne)výškou nemám takové problémy, jak bych bývala čekala. S váhou je to už trošku horší, při manipulaci ze země je to fuška. Na druhou stranu nemá, oproti Monsteru, rejd jako šalina, což věci dost usnadňuje. Taky nerovnosti našich okresních tankodromů žehlí úžasně. Zvládá dalnice stejně dobře jako 'silnice' nižších tříd. Na okruhu jsme zatím nebyli, tak uvidíme.
Co je na kawě dost trapný je zvuk. Ale o tom každý, kdo měl možnost strovnat, ví svoje. A taky trošku vzhled, i když ER6f je jenom trošku nudná, zatímco její nahatá ségra ER6n je snad nejošklivější motorka vůbec (bez urážky pro všechny majitele).
Jasně, srovnávat Dukárny s touhle Kawou je jako porovnávat výhody uber-buldozeru sportovního ražení s rodinným kombíkem typu Volvo V70. Nicméně srovnávám hlavně z pohledu trpajzlíka, co chce hlavně jezdit a ne koukat pod nohy na každý křížovatce, jestli náhodou nezahučí do škarpy, protože jsou tam vyjetý koleje, nebo má silnice sklon do strany. Takže na výběr moc nemám. Tož pro všechny, co mají podobný problémy...