Kawasaki ER 6F (2009)

Vlastník Raduska8000
Vloženo 2.10.2009
Aktualizováno 19.12.2010

1.10.2009 se stala členem naší Kawa-rodiny. Stáj sdílí spolu se Zedem 750

Po Ninje 250R to byla jasná volbaTedy zas tak jasná ne, ale tadle motorka se mi líbila už jako model 2008, který je trošku jiný. No ale jakmile Kawa přišla s modelem 2009, zamilovala jsem se.

V sezoně 2008/2009 byla věrná malá Ninja. Byla perfektní. Na začátek mé motokariéry mě dost naučila a hodně jsme toho zvládly Jeden pád na místě a jedem při otáčení v kopci,kdy jsem jednou nohou nedosáhla na zem. To víte, 162cm není žádný zázrak, asi jsem se málo počůrávala. Možná byste to do tédle malé mršky neřekli, ale dvakrát zvládla vyjet na Gloßglockner, kamarády ji byly samé větší motorky, jako například stájová kolegyně Z 750 nebo klubové stroje jako Blackbird,Bandit 1200, GS 1200 od Báwa,R1 atd Opravdu byla vhodná na všechny typy jízd, viz. profil s Ninjou. Joo a málem bych zapomněla na Sosnovou, tam se taky Ninja pěkně projela.

Po roce se ale objevila trhlinka a to jízda ve dvou. S batůžkem a s nákladem jsme v klidu dojeli do Plzňě, ale to víte, zázrak to nebyl. Jeli jsme max 100km/h a stačilo to, jenže to pohodlí už tak trošku vřelo.

Věkově jsem již dosáhla na větší řidičák a tak jsem hned naběhla na rozšíření. Ještě než se udělal řidičák, začalo se přemýšlet kterou motorku zvolit...Mým snem bylo něco jako R6, větší Ninja či GSX-R - samozřejmě šestky. Měla jsem možnost svést se na Firebladovi (vím, je to větší než šestka). No a zjistila jsem, že todle nebude pro mne. Hned na to mi kamarád půjčil svého šestkového Bandita a já zjistila, že radši něco takového. Po sesednutí z Bandita mi další kamarád říká: půjč si Blacka a já souhlasila...Usedla jsem, nastartovala koně, ale byl tu malér Moc jsem nedosáhla a tak když jsem chtěla s motorkou hnout a lehce se pootočit, neutáhla jsem ji. V tu chvíli jsem uznala, že na to nemám a otočila klíčkem do polohy OFF. Po týdnu mi kamarád půjčil Yamahu Diversion a opět jsem byla spokojená...Tak jsme začali koukat po něčem takovém - cesták s duší supersporta...A ER 6f je přesně ono!!! Začali jsem obvolávat dealery Kawy, ale cena u nich s ABS byla od 209 000,- do 179 000,-. Napadla nás varianta Německo, kde motorka vychází levněji. Nakonec jsme našli prodejce v Brně, který motku dovezl z Německa za nádherný peníz a bylo vymalováno Motorka se dovezla domů, samozřejmě zaplacená..ale museli jsme čekat, až nám prodejce pošle techničák, páč ten dostane až po vydání COC listu.Čekali jsme a čekali...dny plynuly, venku teplo a já nemohla jezdit, jen tedy na převozku...Můj tatka chudák ani nespal, protože motorka bez techničáku je k ničemu, jen tak by to přihlásit nešlo..Prodejce pořád slibova a sliboval..no znáte to, jak to chodí...Nakonec vše dopadlo dobře a papíry přišly

22.3. jsme se vrhli na první vyjížďku a musím říct, že super. Efko jsem nechala lehce zahřát a vyjeli. Ještě zajíždíme, takže hezky polehounku

7.4. k dnešnímu dni máme najeto 800km. Brzy nás čeká garančka a dneska konečně došla kombinéza, která byla u PSI na zmenšení.

2.5. Už nám na tachometru svítí číslo 1700km. Motorka je po garančce a už tedy můžeme pádit, jak jen chceme. Ovšem držíme se pořád při zemi. Hodně často jezdíme ve dvou a motorka si přede pořád stejně hezky. Kdo říká, že to není motorka na cestování, tak se mýlí. Sedlo je pohodlné, posez pro řidiče i pro batůžka také. A výkon? Pokud Vám stačí jet ve dvou max. 160km/h, problém mít nebudete. A věřte, že i ve dvou to dokáže pořádně letět

k 23.8. je stav tachometru 7580km. Zatím jsme stihli projet Itálii, Rakousko, Lichtenštejnsko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo a chorvatský Krk. Tři kufry, já a batůžek a Efko jelo nádherně!

Výbava:

Helma Shark S 800 Butterfly.

Kombinéza PSI šitá na míru (jméno na zádech)

Botky: TCX Competiizione.

Rukavice FLM

Bombista
Bombista napsal 10.08.16 v 15:04 10b.

Fajnovka

RepsolGirl
RepsolGirl napsal 18.02.15 v 18:45 10b.

Krásná! Sluší vám to spolu! Úspěšnou sezónu!

context
context napsal 29.09.14 v 19:10 10b.

Lyer
Lyer napsal 29.05.14 v 21:06 10b.

Šamann
Šamann napsal 05.02.14 v 19:18 10b.

super recenze, asi si jí taky pořídím, zrovna přemýšlím, kterou mášu si pořídím, letos