Kawasaki Versys 1000 (2019)

Vlastník rsvejk
Vloženo 27.7.2021
Aktualizováno 27.7.2021

krásná, pohodlná, rychlá - takovej supersport na berlích :)

Suzuki DL 1000 V-Strom: vyzkoušel jsem na cca 20 km, zdála se mě slabá.
Kawasaki Versys 650: měl jsem půjčenou v sezónu 2020, zdála se mě slabá
Kawasaki Z 1000 SX: měl jsem půjčenou v sezónu 2020, zbytečně silná, není tak pohodlná.
BMW R 1200 GS: super podvozek, hrozný motor.

První dojmy - Měl jsem možnost si ji vyzkoušet půjčením od kamaráda (ročník 2018 starší model). Hned mi padla do ruky, pohodlné svezení. 4-válec je kultivovaný a "hodný". Ve vyšších otáčkách je to raketa.

Motorku bych doporučil pro - Kdo chce pohodlnou a zaroven rychlou motorku. Mám 182 cm a dosahnu na spicky, takze pro vyssi postavy. Vim, ze jde koupit nizsi sedlo.

Doplňky na motorce - Ve výbavě tempomat, ukazatel zarazeneho stupne,horní Topcase a chrániče rukojetí.

Dokupoval jsem:
- vyšší plexi (z Ali), to originální je malé.
- rozšíření stojánku (z Ali)
- držák navigace (z Ali)

Do roku 2019 jsem měl 10 let Suzuki SV1000. Po 40-tce jsem zjistil, že ten posez už pro mě není. Takže jsem začal shánět něco pohodlnějšího.

Postupně jsem zkoušel:
BMW R1200 GS - Pohodlný podvozek, motor hrozný.
Versys 1000 (2018) - hned nmi padl do ruky, hlavne pohodlny posez.
KTM 990 - podvozek + motor super, ale motorka se mě nelíbí
V-strom 1000 - podle mého SV1000 (kde je vlastně stejný motor), tak to vubec nejelo .
Kawasaki Versys 650 (2018) - měl jem možnost na něm sezonu jezdit. Super pohodlné i motor celkem OK,ale prece jenom po presednuti z SV1000 to nebylo ono :)
Kawasaki Z1000 SX (2018) - podvozek tvrdci (jako SV), motor jel jako pila, ale posez cestovniho endura to nemelo.

Takže ve výběru vyhrál Versys 1000. Sháněl jsem a sháněl,až jsem nakonec koupil zánovní MY2019. Už je to nový model, moderní palubovka.

Paulano
Paulano napsal 03.08.21 v 10:11 10b.

Pěkná mašina na pohodlné cestování

Nanospeed1
Nanospeed1 napsal 28.07.21 v 11:31 7b.

Dobra moto, mam ji taky

Jinak ale fakt nejde uplne moc srovnavat moto z r.2009 a 2019, ten vyvoj je hrozne znat covece. Nejen na vykonech motoru, ale i na tom ostatnim. Ja zase takto zkousel Multristradu 2011, coz je "premiovka", ale ted na toho posledniho Versyse to nemelo, snad vyjma zatahu od spodku, jinak vsechno ostatni horsi.

Brukev
Brukev napsal 27.07.21 v 22:01

No právě , GS z roku 2019 má 125 koni a úplně jinej kroutak = nelze porovnávat s rozdílem 10 let ... nicméně sem včera potkal zeleného Versyse a vypadá mooc pekne

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 27.07.21 v 13:44

rsvejk, ja osobne si myslim, ze na zrychlenie z nizsej rychlosti je 2valec vzdy lepsi, ako 4 valec... prave 4 valce su na spodku lenive :)

ale tazko sa mi to hodnoti, na 4 valci som sedel naposledy pred 5 rokmi :)

rsvejk
rsvejk napsal 27.07.21 v 12:06

zkousel jsem BMW R1200GS (r.v. 2009) 77kW. Je to asi muj subjektivni pohled,ale proste ten motor me nepresvedcil. Na me hrozne line a to jsem byl na 2--valec z SV1000 zvykli...
Asi bych to popsal tak, ze otocim plynem, motor si rekne "fakt chces zrychlit ? Nechces si to rozmyslet ? Tak dobre ja teda zrychlim :)".
Na novejsim GS jsem nejel, takze to nemuzu srovnat ...