Honda XL 1000V Varadero (2008)

Vlastník zephir4
Vloženo 26.7.2021
Aktualizováno 27.7.2021

Náš nový parťák na cestování ve dvou. Dostatek výkonu i pohodlí.

Motorka koupena od FIRMA:Haus-moto (Ledeč nad Sázavou)

Honda XL 700V Transalp: Důvodem pořízení motorky je pohodlné cestování ve dvou i na delší vzdálenosti. Manželka (výška 178 cm) se na Transalpu pohodlně necítíla. Taky nám přišel Transalp málo výkonný. S Varaderem předpokládáme výkon bez kompromisů.

První dojmy - Mám za sebou první jízdu cca 120 km z bazaru domů. Zatím jsem jel sám a bez kufrů, které k motorce byly. Doposud jsem jezdil před lety na 70 kW Hornetovi a posledních 5 let na skútru Maxsym 600 - ve srovnání s nimi je Varan větší a težší. Při jízdě ale překvapivě hbitý a ovladatelný, k tomu má samozřejmě daleko více síly než můj maxiskútr, takže určitě pro dva na cesty s bagáží by ze své dynamiky neměl významně ztratit. Budu se s ním muset skamrádit, zejména si zvyknout na bezmála čtvrt tuny čisté váhy při manipulaci v nulové rychlosti :-)

Motorku bych doporučil pro - Jsme zatím s Varanem úplně na začátku našeho, snad budoucího bezproblémového, soužití, ale zdá se mi, že jdfe o cenově dosstupný kvalitní cesťák pro dva.

Doplňky na motorce - Koupili jsme už s vyhřívanými hefty, blastery, padáky a oroginální sadou kufrů s praktickým jednotným klíčem.

Potřebovali jsme se ženou stroj na cestování ve dvou. Nechceme ale být (přinejmenším zatím) častými polykači kilometrů, a proto jsme nešli do funglovky. Dal jsem předtím sice demojízdu s novým V-Strom 1050, ale přijde mi, že oproti Varanovi nemá, co do jízdních vlastností a projevu, nic zásadního navíc. Snad až na tu novější elektroniku s jízdními asistenty. Naše Varadero má ale standardní ABS, což mi přijde ok. Navíc na mých 175 cm výšky je Suzuki příliš vysoká.
Během prvních kilometrů na Varaderu (zatím bez baťůžku) úplná spokojenost. Motor paráda, hlavně oproti skútru možnost častěji a účinněji brzdit motorem. Dvouválec zabírá zhruba od 2500 otáček a síly u všech kvaltů habaděj. Podvozek krásně pluje, protivítr jako by nebyl. Motorka jede přesně tam, kam se jezdec pohne.
Při první cestě jsem projížděl několik měst a zkusil tak i obratnost v menších rychlostech. Varan všechno zvládá, ale oproti skútru v městských ulicích určitě tak obratný nebude. Do zatáček je třeba počítat s většími oblouky (nyvylučuju ale, že to může být dáno tím, že nemám Varadero ještě plně v ruce). Jsem taky zvědavý na jízdu mimo asfaltky, protože 19náctka vpředu působí majestátně a tváří se, že minimálně polní cesty a šotolinu dá s přehledem.
Teď se ženou plánujeme první výlet. Na motroku jsme nespěchali, ale teď když je, chceme ji rychle někde protáhnout. Letos asi jen ČR, max. rakouské Alpy a uvidíme Taky asi zvážíme nákup větších hliníkových kufrů (min. bočních) - ty originální nejsou úplně největší... Posez a pohodlí spolujezdkyně při stání v garáži hodnotí výborně, tak snad nezmění názor, až po prvních stovkách km ze sedla sleze

Goodji
Goodji napsal 26.07.21 v 16:41 10b.

Juraj22
Juraj22 napsal 26.07.21 v 11:07 10b.

Vypadá moc pěkně holka
Tak ať to jezdí a hlavně kolama dolů