Ducati Streetfighter 1098/s (2011)

Vlastník kadelYZF
Vloženo 30.6.2021
Aktualizováno 9.8.2023

Je jako MOJA - krásná, vtipná, milá, poutá pozornost a když je vedle mě, jsem neviditelný.

Motorka koupena od Týpka

Yamaha MT-10: Hrobka po bouračce

První dojmy - Vypadá ještě lépe než na fotkách. Krásná, nasraná, lákavá, čistá.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě . . . a pro tebe, kdo se chceš pomstít špatným sousedům, protože až pojedeš ráno do práce, už nebudou potřebovat budík.

Doplňky na motorce - Nějaký karbon
Výfuky Termignoni + řídící jednotka
Přepáčko
Páčky
Krovka na sedlo
Zrcátka do řidítek
Slidery na rám a do osy kol

30.6.2021
Teno kousek se mi líbil hned po představení v roce 2009. Říkal jsem si "Jednou si jí koupím". Nekecal jsem.
Když mi mojí MT-09 osedlala MOJA, už jsem věděl, že budu hledat něco jiného, na čem bych s ní mohl lítat. Nakonec padla volba na MT-10 a STF. V inzerátech jich moc nebylo, ale dalo se. MT byla hrobka a prvního vybraného STF mi majitel odřekl den předem, že si jí nechá (těžké loučení, už chápu). Nakonec jsem narazil ještě na jednoho STF a jel jsem se na něj podívat.
První jízda proběhla na mokru na hodně zatáčkovité silnici do kopce z kopce, poprvé na dvouválu, na fungl nových bačkorách . . . . to je jako když máte strach, že vám vypadne dítě z kočárku přímo na šutr. Nevypadlo. Úplně mě nepřesvědčila, ale to se dalo čekat. Po chvilce rozhodování a vnitřním boji (mám ji vzít nebo ANO) jsem týpka (mimochodem fajn chlápek) překvapil, že jí beru a slova "na to nejsem připravený" jsem nečekal. Během pár minut, po chvilce mlčení a tajného loučení, už připravený byl, tak jme se dohodli.
Nasedám na ní a s přáním hodně km. vyrážím směr sever. Domů cca 160 km, první seznamování a najeté km. Po chvilce zjišťuji, že město a rychlost 30 km/h nejdou dohromady, ale jak se rozjedu, tak super. Od posezu, po zvuk (to jsem ještě nevěděl, co mě čeká) není co řešit.
Hned druhý den jsem nasadil jiná zrcátka místo uší co tam byly a namontoval laděné výfuky Termignoni, co jsem k tomu dostal. Když jsem to nastartoval a zahrál na plyn, tu jitrnici na hubě bych vám přál vidět. Na silnici si připadám (jak říká MOJA) jako Mojžíš, jenom místo vody se přede mnou rozestupujou káry (a vlastně všechno, co tam zrovna je). Zajímalo by mě, jak se cítí ti, co jedou za mnou. Nebo když projedu kolem auta s otevřeným okýnkem. Prostě je to ku... slyšet, boží.
Co se týče jízdních vlastností, zatím paráda, uvidíme po delším nájezdu. Mám zatím cca 600 km. Trochu to pohoním a dám vědět.

9.7.2021 - 1000 km
Prší . . .
No co, pár postřehů
- Ráno ve 4:30 odjezd do práce - fakt to nejde nastartovat "potichu" cha cháááá (MOJA - "já tě slyšela)
- Nechceš to nastartovat "potichu"
- Všude jsem včas a delší cestou a ještě si to užiju
- Město už je OK, odpustil jsem jí
- Ostatní nedostatky zatím odpouští ona mě - zvykáme si na sebe. Intenzivně.
- Dá se ní i celkem pohodlně "cestovat".

Jinak díky za všechny komentáře. Brukev to napsal moc hezky - kdo by nechtěl sedlat "bouřku" - chlape, vystihl jsi to skvěle, jak jsem si to přečetl, pořád to mám v hlavě, hlavně když jí naložím.
Jsem rád, že původně vybraná MT-10 nebyla úplně v kondici a já tak přišel na Italku. Sice je to záhul, mít doma dvě temperamentní krásky, ale stojí to za to.
Pořád prší . . .

Figi25
Figi25 napsal 23.09.21 v 09:17 10b.

Tohle prostě patří mezi nejhezčí streetfightery, co se kdy vyrobily A ještě je to Ducati

Jersey23
Jersey23 napsal 05.09.21 v 09:30 10b.

Asi jedna z nejlepších motorek, co jsem jezdil. krásná, přesná a nekompromisní. Užívej ( Týpek ) :)

Taliján
Taliján napsal 07.07.21 v 22:54 10b.

SF bude pro me vzdycky za 10b. Tenhle je ikona.

SPIJKER
SPIJKER napsal 04.07.21 v 00:22 10b.

To vypadá zes dobre vybral vole ?

Normik
Normik napsal 02.07.21 v 20:24 10b.

Nádherný stroj