Yamaha XTZ 660 Tenere (1992)

Vlastník PetrCr
Vloženo 23.6.2021
Aktualizováno 23.6.2021

Nikdy jsem si nemyslel, že mě takovýhle prdítko bude tak bavit. Zjistil jsem, že výkon není všechno a že manévrovatelnost a váha můžou hrát daleko větší roli než výkon. Navíc rád cestuju a jestli to ještě půjde tak na východ a pro tyhle účely je tahle "

První dojmy - Parádní ovladatelnost, stabiita a tuhost rámu (oproti Supertenere 750), jediný mínus je ten výkon, ale na přejdetí to stačí a cestovní rychlost 110 - 120 km/h to zvládne, takže co více si přát :-).

Když jsem na ní poprvé sednul, abych ji otestoval, byl to hodně zvláštní pocit. Na jednoválec jsem měl tu čest sice jednou otestoval, bylo to však pouze na krátký úsek, když kamarád převážel svého nového miláčka . Oproti 2, 3 a 4 válci má člověk pocit, jako by ten motor byl rozbitej . Je to hodně specifickej projev a efektivní pracovní oblast motoru je mezi 4-6 tis otáčkami. Pokud se jede na pohodu tak se to nechá koulet cca od 2,5tis. Chce mít ale na paměti, že je tam 1 hrnek a z těchhle otáček to rozjíždět pomaličku, popř. když chci víc akcelerovat, tak to podkopnout a mít tam alespoň 3,5tis/ot, jinak ty ložiska na klice zažívaj peklo na zemi . Co mě překvapilo je manévrovatelnost a tuhost rámu, parádně se to překlápí ze strany na stranu a motka se nekroutí jako had , prostě se to těm klukům z Japonska opravdu povedlo (alespoň za mě).

Milan1963
Milan1963 napsal 23.06.21 v 13:47 10b.