BMW K 1100 LT (1993)

Vlastník fans
Vloženo 5.6.2021
Aktualizováno 5.6.2021

"Prostě cesťák pro příznivce youngtimerů"

První dojmy - Velký, těžký a silný bramborák na pohodové cestování i do nepohody. Jezdí se s ním skvěle, manipulace na místě, vzhledem k hmotnosti 275kg, asi nemá smysl rozebírat a nastupování mé ženy na tandem také raději bez komentáře. Jinak spokojenost, akorát bych do převodovky přidal šestku, pocitově mi tam nějak chybí.

Líbí se mi motorky z období mého mládí, kdy jsem jako kluk sledoval u silnice "soudruhy" z Německa, přijíždějící na Velkou cenu do Brna.
Je to v pořadí druhá motorka v mé garáži. Ta první je Honda CB650SC Nighthawk, se kterou jsem také spokojen ale na delší vyjíżďky ve dvou je poměrně malá, proto nyní padla volba na větší a pohodlnější stroj.

Jízdní projev řadového čtyřválce ve spojení s kardanem mně zcela vyhovuje, pro mě lepší volba než dvouválcový boxer u novějších modelů. Stroje si rád servisuji sám, takže mi také vyhovuje méně elektroniky, kterou bych už s největší pravděpodobností nezvládal.
S motorku jsem toho zatím moc nenajezdil, tak do dvou tisíc kilometrů, takže na nějakou podrobnější recenzi je ještě poměrně brzy.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 08.06.21 v 21:31 10b.

Je to kus krásné motorky se vším všudy...lak jako nový

Dolin
Dolin napsal 07.06.21 v 09:02 10b.

paráda,..do sbírky bych to bral!