Yamaha FZ6 N (2008)

Vlastník risahrebacka
Vloženo 10.5.2021
Aktualizováno 14.3.2023

Vloženo: 26.06.2022, Uskutečněno: 24.06.2022, Stav tachometru: 53500 km, Zhlédnuto: 19x, Firma: Pneuservis Dobiáš

Loni v květnu jsem koupil svou první motorku Yamaha FZ6N, která byla obutá do Pirelli Diablo Rosso. Kolik na nich bylo najeto nám bylo neznámé, stav vzorku dobrý, řekněme tak 80% ale DOT vzadu 2016 vpředu 2017. Minulý týden přišlo prozření a uvědomění si že já sám jsem na nich najel už přes 5000 km a že stav vzorku na středu není nic moc. Zároveň i fakt že za 2 týdny jedeme na prodloužený víkend do Rakouska, mě přiměl k přezutí.
Pořád jsem slýchal, že až poprvý přezuju na nový gumy, že budu překvapenej jak moc se jízdní vlastnosti zlepší. Blbost ne? Vždyť jede skvěle už teď.
Po delším přemýšlení jaké boty pořídit jsem koupil Pirelli Angel GT a nechal je přezout.
No a bylo to.
Sedl jsem na moto a jen první zatáčka z pneuservisu a motorka tam padala sama. Zprvu jsem se lekl že kloužu a padám ale ne, ten kulatý profil pneu má něco do sebe :D lepší než ta ploška na těch starejch.
Pár zatáček a už to jelo, stačí se podívat do zatáčky a motorka zbytek udělá, člověk se tolik nenadře. Cítím se mnohem jistěji a už tomu rozdílu věřím.
Investujte do pneu, amen.

• Generálka brzd

Před sezónou bylo v plánu vyměnit přední brzdové kotouče společně s destičkami. První pokus selhal po zjištění, že šrouby na kotoučích jen tak nepovolíme a bude je třeba odvrtat. O pár týdnů později tedy již s nakoupený

Typ: Oprava
    Vloženo: 18.07.2022
    Uskutečněno: 11.07.2022
  • Moto meeting point a Hřensko

Na neděli hlášeno 28 stupňů azuro a já domluvený s kamarádem, že protáhneme stroje po republice. Ve 12 plánovaný sraz u mě. Posledně když na FZku nebyly ještě laďáky mě Fíla se svou Hondou CB500 co se zvuku týče překonáv

Vloženo: 06.06.2022
    Uskutečněno: 06.06.2022
  • Výlet na Šumavu

V neděli v podstatě spontánní vyjížďka s přáteli na zmrzku. No na zmrzku... 360 km v sedle. V sobotu večer sms: Nechceš zítra provětrat motorku? Jistě, proč ne! V neděli sraz 9:00 ve Všenorech - tzn. cca 50 km z domu.

Vloženo: 06.06.2022
    Uskutečněno: 15.05.2022