BMW R 1250 GS (2021)

Vloženo 21.4.2021
Aktualizováno 6.8.2021

Vloženo: 22.04.2021, Uskutečněno: 09.04.2021, Zhlédnuto: 10x

Den „D“
Po mém vnitřním rozhodnutí o koupi nového stroje BMW R 1250 GS, kterému výrazně dopomohla právě vydaná edice „40 Let“ jsem kolem 15. ledna zavítal do Inveltu v Praze. Měly tam být již modely 2021. Honza Švejnoha mi motorky ukázal a sdělil docela nepříjemnou věc, že podíl Limitek ve výrobě v letošním roce má být asi 17 % a je potřeba si pospíšit s objednávkou, pokud nebudu brát již naskladněný stroj. Původně jsem předpokládal nákup stroje někdy na přelomu června/července. Takže změna plánu. Zasedl jsem k počítači a na stránkách BMW jsem nakonfiguroval stroj. Mezi tím mi přišla správa, že v Inveltu už Honza Švejnoha nepracuje, a že začíná pracovat pro nového dealera. Co teď? No vsadil jsem na člověka a pomalu vše začal domlouvat s Honzou přes WhatsApp. Vše domluveno a motorka fyzicky objednána 4.2.2021. Začátkem března pípla správa, že motorka je na výrobní lince a že by mohla být tady koncem března. Dle info se měl také otevírat nový motosalon BMW CarTec Praha.
Motorka skutečně dorazila koncem března do Čech, ale ne do Prahy, ale bohužel do CarTecu v Ostravě. Bylo nutné ji tedy ještě dovést do Prahy. A stalo se. Pátek 9.4. 2021 ráno píše Honza že už jí vykládají. Píšu tedy, jestli bych eventuálně mohl pro ni zajet, odpověď, za hodinu dám vědět. Moje nervozita stoupá na nejvyšší míru. Teprve nyní mi to začíná docházet. Stanu se majitelem nového motocyklu, a jakého. Zhruba za hodinku a půl krátce – přijeď. Letím domů, něco pojím a beru dodávku. V Praze jsem zhruba za hoďku a něco. Zjišťuji, že nový motosalon je ještě ve stádiu zrodu. Stojím na velkém dvoře, obklopeném garážemi. Přijíždí ještě další budoucí majitel. Honza nás bere k jedné z garáží a technici z vrat vyvážejí nejprve R 1250 GSA limitka 40 let a pak i tu mojí. Valím oči. Instruktáž u motorek, vše co je potřeba. Papíry a protokoly pak v budově, v zasedačce, kde mají klucí od BMW motorek dočasný azyl. Honza mi po ukončení všech formalit pomáhá naložit motorku do dodávky, popřeje šťastnou cestu a já vyrážím dom. Srdce buší a já ve tváři blažený výraz.
Dealerství funguje plně, prodej motorek, servis, a další, akorát k tomu prostě zatím není ta noblesní nablýskaná místnost. Trochu mi to připomnělo, když jsem s taťkou v roce 1988 jel do Plzně pro novou MZ ETZ 250. Protože to tehdy byla podpultovka, přijeli jsme do Mototechny, známí nás vzal dozadu na dvůr a z vrat garáže vystrkal krásnou novou MZ. Historie se opakuje.

Mann (1514) napsal 23.04.2021 v 22:01

Velmi radostný moment v životě lidském Přeju krásné štreky

31081 (674) napsal 22.04.2021 v 13:32

Pěkný příběh a super mašina.To,že se historie opakuje,to začíná být bohužel pravda i v jiných věcech.Trošku mě z toho mrazí.Jinak at slouží

• Kovářova kobyla

Neděle, krásně teplo, ale díky tomu saharskému písku špatná viditelnost. Přesto po páté hodině hlodá červík - běž se projet. Tak jdu pro svoje GS, ještě montuju značku a motorku letos poprvé vyvážím na denní světlo. Star

Vloženo: 01.04.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024
  • YAMAHA YZF – R 125

Palec už celkem poslouchá, ohebnost ale stěží na 50 %. Ale už se dá na kole a také motorku, ovládání blinkrů už jde. Rychle jsem se dal do Yamahy mé neteře. Originál zadní blatníček včetně osvětlení a směrových světel, o

Typ: Údržba
    Vloženo: 01.04.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024
  • Roční servis

BMW Cartec Praha Letošní příprava na sezonu je limitovaná hojícím se palcem levé ruky. Alespoň jsem letos poprvé využil služby „Collect and Return“ tvou motorku přesně v daný termín vyzvedneme a následně ti ji zase p

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.02.2024