Suzuki DL 650 V-Strom (2008)

Vlastník Lubo91
Vloženo 12.4.2021
Aktualizováno 12.4.2021

Moja prvá moto. Niečo na každodenné jazdenie aj dlhé tripy. Každým dňom sa moje očakávania od tohto stroja prehlbujú.

BMW F 650 GS: Moto som kúpil po dlhšom rozhodovaní sa medzi cestovnými endurami od BMW, Kawasaki a Suzuki. V-Strom nakoniec zvíťazil jednoduchým dizajnom

První dojmy - Prvé čo ma na motorke naozaj nadchlo bol veľmi pohodlný posed - aj vďaka gélovému sedadlu. Pridal sa k tomu skvelý pocit z vyladeného motora, ktorý krásne ťahá v celom spektre otáčok a čím ďalej viac sa mi páči aj vzhľad motorky. Jednoduchý, strohý, ale pritom funkčný dizajn. Dilema ohľadom farebného prevedenia sa vyriešila sama - prvý V-strom, na ktorom som sa previezol bol v matne-šedej. A neľutujem. Jedna z vecí, ktoré sa mi na moto naozaj páči je prístrojovka s ľahko čitateľnými a peknými analógovými ciferníkmi.

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodná pre vyššie postavy - ja s vyše 190 cm mám nejakú rezervu, ale povedal by som, že ideálna výška je aspoň 180 cm.

Doplňky na motorce - Vyhrievanie sedadla s dvomi stupňami výkonu, bočné kufre, ladený výfuk Dominator

Průměrná spotřeba - 4.43 l/100km

Motorku mám 2 týždne a najazdil som cca 500 km. Dnes mi zdochol motor. Na rezerve som prešiel síce už 50 km, no očakával som, že v nádrži ešte čo to bude. Pri prvom tankovaní doplna sa mi podarilo natlačiť niečo cez 17L, čo je podstatne menej, ako 22L. Dedukujem, že pri náklone na bočnom stojane sa nasávanie ocitá na vzduchu aj pri značnej rezerve paliva. na nádrž som však prešiel 400km, čo znamená spotrebu pod 4,5L. Zatiaľ absolútna spokojnosť.
Pôvodný majiteľ namontoval ladený výfuk od Dominatora, no uvažujem, že ho vymením za originál - zdá sa mi trochu hlučný pri dlhšej ceste