BMW K 1200 R (2007)

Vlastník Joi-nt
Vloženo 4.4.2021
Aktualizováno 10.7.2023

Bender v černém silničním kabátě.

První dojmy - Hned po koupi jsem jel 150km s trochou obavy po přesedlání z r850gs, ale opak byl pravdou. V zatáčkách sedí, jde za plynem, aerodynamika super. Posed přirozený.

Přes pionýra, mustanga, sem tam nějakého simála jsem se dostal k ČZ175 a JAWA 250. Společně s dědou, který vášeň taky sdílel jsme rozebírali motory, čistili válce, štelovali předstih.
Jak čas plynul, rozšiřoval jsem si řidičák a bylo jasný, kam to směřuje. Jasně jsem věděl, že to bude naháč. Dlouhou dobu jsem chtěl pořídit Bandita 1200 nebo Monstera 900.
Naskytla se ale příležitost koupit za dobře BMW r850GS a po delší době si oživit jízdu (menší pauza kvůli domu, bytu, rodině).
Úplnou náhodou jsem u kamaráda narazil na K1200R, která mě doslova uhranula. Přední světla připomínající Bendera, agresivní vzhled nádrže a kardan. Po pročtení mnoha recenzí, shlédnutí nespočet videí jsem věděl, že bude doma. Cca půl roku vyhlížení a jel jsem si na testovací jízdu.
Po 150km na starý GS jsem sedl na tuhle krasavici s trochou obavy, co udělá. Opak byl pravdou. Super zvuk s Akrapovičem mě dostal na první dobrou.
Druhý den jsme pro ní hned jeli a já na ní jel domů těch cca 150km. Po cestě jsem zkoušel ESA - funguje parádně. Originální kufry ani nevím, že mám, nekladou žádný odpor a nehýbou s motorkou, jako u jiných kufrů.
V zatáčkách se člověk cítí bezpečně, až jsem si doma říkal, že jsem měl asi autopilota, protože přirozenější projíždění zatáček jsem snad nezažil.
Zatím teda padají jen samé chvály, protože za ty dva týdny napadl asi 5x sníh, 8x pršelo a nebylo jak jezdit. V mezičase ujeto tedy cca 500km při průměrné spotřebě 6.1l/100km.
Přes léto plánuji nějaký větší trip, pak přidám info.

Samíc
Samíc napsal 11.07.23 v 22:01 10b.

pěkná

petrzon
petrzon napsal 27.04.21 v 07:47 10b.

Kamarád ji měl, je skvělá. Ale když začnou vyskakovat kvalty, tak se mění celá almara, cca 100 táců. Lepší je K1300, tam už je to vychytaný. Tak ať se daří.

Joi-nt
Joi-nt napsal 14.04.21 v 08:53

Děkuji

Piki
Piki napsal 12.04.21 v 10:29 9b.

Paráda, užívej s rozumem...

Joi-nt
Joi-nt napsal 08.04.21 v 15:24

Diky. Zatim nebyl moc cas psat a hlavne co jsem si ji privezl, tak jenom snezi . Jakmile ujedu neco vic, pridam