ČZ 250/471 (1974)

Vlastník blackhorseman
Vloženo 8.3.2021
Aktualizováno 8.3.2021

Moje první motorka, koupil mi jí táta, když mi bylo 17. Ještě jsem si dodělával řidičák. Původně jsem chtěl Simsona, ale než se ho podařilo sehnat, dosáhl jsem věku už na velkou motorku, tak jsem tedy koupil motorku na inzerát, který byl kdesi ve výkladní

První dojmy - Učil jsem se na ní jezdit. Ještě jsem neměl řidičák a tak jsem jezdil jen kolem garáže. Kupodivu jsem se s ní nikde nevyválel. Později už mě ježdění kolem garáže nebavilo a tak jsem vyrazil na cesty bez řidičáku. Měl jsem štěstí, nebyl jsem lapen a řidičák si dodělal.

Motorka byla hodně předělaná od původního kutila. Kastlíky byl z Jawy 350, řídítka ohnutá antikoro trubka, hefty ze simsona, ručně šité sedlo, na nádrži byl na tehdejší dobu docela solidní airbrush Eddieho (Iron Maiden). Přední blatník jsem si chtěl sám upravit na tzv. lízátko, ale nůžkami na plech se mi to jaksi nepovedlo, takže jsem musel shánět jiný. No, když jsem byl u odvodu a očekával jsem povolávací rozkaz, motorku jsem prodal. Do dneška toho lituji ...mohla být pod plachtou v garáži ...a dneska jsem jí mohl ,,najít" .

Milan1963
Milan1963 napsal 09.03.21 v 10:12 10b.

Taky jsem měl podobné období. Sice jsem měl 350 Californian, ale taky prošla "modernisací... A dnes bych za ni dostal určitě víc než 6000,- za něž jsem ji v 90. letech prodal.

cmiral
cmiral napsal 09.03.21 v 07:54 10b.

Dělal jsem na ní A v r. 1986

Targus
Targus napsal 08.03.21 v 21:39 10b.

Škoda jí. Dvěapůlí zas tak moc nebylo...
Dnes by byla okrasou...