Sur-Ron Light Bee X (2020)

Vlastník Honza-K
Vloženo 1.1.2021
Aktualizováno 21.6.2021

BMX kolo s elektromotorem

...

Motorka koupena od Meldius

První dojmy - Mel jsem tendence jezdit na tom jako na krosce, ale to uplne nefunguje. Motor nema tu silu, aby me vytahl plynem z vinglu, jako byvale 350 a 450 4T... :-) Chce to vyrazne vic plynulosti a soustredit se na to neztratit rychlost. Nedaji se na tom jezdit prudke vyjezdy jako na motorce, nema to tu silu, ale na vetsinu mist se to statecne vysplha.

Motorku bych doporučil pro - Pro kazdeho, kdo se rad sveze v lese a nechce rusit okoli.

Doplňky na motorce - V prvni rade pneu, ty puvodni jsou spis jak z DH kola. Male spunty, ale hlavne mekka konstrukce. Pouzil jsem krosove Pirelli a rozdil v trakci je veliky.
Predni vidlice nestoji za moc, je na vahu moto + jezdec prilis mekka a hlavne se krouti. Je to USD konstrukce, nema stredovy mustek. Namontoval jsem SR Suntour RUX, vzduchova vidlice, spousta moznosti nastaveni. Je vzduchova,takze neni problem s nastavenim na vahu jezdce. Ale hlavne je tuha, daleko lepe a presneji to zataci.
Sirsi ocelove MX stupacky, ty original nebudi moc duveru.
Vyssi představec na riditka, brzdove desticky s chladicem, rozeta 58 zubu, misto puvodnich 48, delsi zadni blatnik, ten puvodni je malinkej a hazi to bahno na zada. Kryty na ruce, pokud potkam nejake pichlave krovi, docela se hodi... Gumovy kryt na zadni tlumic, original tam neni nic a tlumic neni nijak chraneny pred bahnem.

Fajn hracka na dnesni dobu, kdy ubyva mist, kde se svezt s endurem. Tohle je naprosto tichy, na 10 m je slyset jenom tiche bzuceni motoru a nikoho to neprudi. Je to v podstate BMX kolo s 6kW motorem. Da se jezdit kdekoli po lesich, nikdo o vas nevi, nikoho nerusite a vetsina lidi, ktere potkate, vas povazuje za nejaky divny kolo...
Dojezd pri max.zatezi je cca 30 km, ale pri klidne, prepravni jizde bude zhruba dvojnasobny.
Oproti motorce je vyhoda, ze se da odvezt i na nosici na kola, idealne na kouli. Vazi to 50 kg, ale baterie ma cca 20, takze po vyndani s s 30 kg neni zadny problem.

PROSÍM, ZELENÍ HLUPÁCI, PODLE KTERÝCH SMÍ DO LESA JENOM ZVÍŘÁTKA, ALE ŽÁDNÍ LIDÉ, CYKLISTI A POD., NEPIŠTE MI SVÉ PŘIHLOUPLÉ KOMENTÁŘE. VÁŠ DEMAGOGICKÝ NÁZOR MĚ NEZAJÍMÁ ...

Tutyvar
Tutyvar napsal 03.12.21 v 23:49 8b.

Dík za info ,je to zajímavá věcička líbí se mi chci to koupit,ale řešim tu vidlici jaké má nastavení.Meldius to má vyprodaný,dnes jsem na tom jel u emotionbike.čekal jsem větší krouťák ale jede to fajn.

Ondros
Ondros napsal 03.06.21 v 13:52 10b.

Super strojovna

krystof-k
krystof-k napsal 12.01.21 v 21:56

Tahle elektromotorka je fakt zajímavá. Musím ji vyzkoušet. Díky za recenzi.

lomax1400
lomax1400 napsal 01.01.21 v 20:00 10b.

Shrnul jsi to v recenzi úplně přesně, mám to také tak. a fakt je na tom zábava