renocar_unor

Sur-Ron Light Bee X (2021)

Vlastník Mariii
Vloženo 27.1.2022
Aktualizováno 27.1.2022

Když si chceš odskočit ze silnice do lesa. Potichu.

První dojmy - Je to boží, má to zátah a je na tom sranda. Chtěl jsem ho už dlouho, ale štěstí se usmálo až na jaře 2021.

Motorku bych doporučil pro - Nemáš vlohy na klasickou krosku? Nebaví tě řešit, že z toho pořád něco chčije? Chceš vystoupit ze svý komfortní zóny a bejt trochu jinej? Kup si to a vyser se na ostatní.

Doplňky na motorce - Polepy z eBye
Zástěrka před zadní tlumič
Představec z Decathlonu
Přední blatník z Ebaye

Po "Sarumanovi" jsem koukal už delší dobu. Jednou na pivu se tátův kámoš zmínil, že ho má, za týden jsem si ho na odpoledne půjčil a o měsíc později už měl v garáží svýho. Bohužel na jaře 2021 se nedali sehnat, všichni prodejci že až v září, možná říjnu. Nakonec jsem ukořistil jednoho novýho v Praze, i když to bylo s prodejcem trochu těžší

Proč elektriku? A proč něco, co vypadá jako kolo? Je to jednoduchý.

... Ještě teda zmíním, že mám rád nový věci, vím, že přechod na elektriku vzhledem ke svýmu věku ještě asi zažiju a nebráním se mu. Nejsem zelená hlava, rád jezdím i na "normálních" motorkách a rád se svezu i na elektro motocyklech, všechno to má něco do sebe...

Vždycky jsem chtěl krosku, od malička jsem závodil na minibikách nebo pitbikách a ke krosce nebo enduru jsem čuchnul jen občas u kámoše na trati nebo někde na poli. Né, že by mi to nešlo, ale představa starat se o svoji motorku na silnici a ještě o krosku mi nepřišla fajn a hlavně jsem chtěl něco, co nedělá takovej bordel. Přece jenom asi všichni víme, jak to teď je, když se člověk jede projet po lese. Sur-ron vlastně splňoval všechny moje požadavky, je lehkej, má velkej krouťák a je to tichý, takže mě nikdo nebude nikde prcat.

No, hned po koupi jsem namontoval představec, protože řidítka jsou žalostně nízko. Namódil na to polepy, přidělal zástěrku před zadní tlumič a přední blatník.
Co se týče jízdy, je to prostě super. Vyjede to skoro všechno, vyblbnu se v podstatě za barákem a po příjezdu domů to bouchnu na nabíječku, nic víc, nic míň. Po pár jízdách jsem ještě vyladil tlumiče, jsou plně stavitelný, takže teď už mi zadek tolik nehoupe a předek není tvrdej jak tejden starý rohlíky.

Teď asi to nejdůležitější, jakej je dojezd. Vzhledem k tomu, že to beru jako doplňek k silniční motorce a taky jako způsob tréninku "hlavně držet řidítka" tak na svoji oblíbený trase kde jsou kopce, skoky, lesní pěšiny, kus jedu i po silnici tak najedu cca 30km a vrátím se s 7-10% baterky. Jde přepnout mezi standartním režimem a sportovním, ale nemá cenu na ten standart jezdit. 30km je dle mě max, ale topim a jedu dýku jaxvině Když jedu kochačku, zastavuju, dlouhý roviny jedu na standart, dostane se člověk třeba na 40km, ale to mě osobně nebaví. Za těch 30km je z toho člověk sflákanej stejně jako z velký krosky a stačí mi to. Jak jsem psal, na klasickou krosku nemám vlohy a tohle je něco, co jsem přesně chtěl. Uteču ze silnice do lesa, zabavím se, vyblbnu se a zároveň naženu i trochu fyzičku.

Jak na to reaguje okolí? Pejskaři, koňaři nebo eko bio rodinky na vycházce by vás chtěli vždycky hrozně vyjebat, ale většinou ani neví, že jedu dva metry za nima Kolikrát už jsem viděl, jak se fotr od rodiny nadechuje ale nikdo nic, spíš naopak. Mají pro to pochopení, nikoho neruším, neobtěžuju a osobně mi zvuk nechybí. Když se stavím při kochačce na nealko v hospodě na dědině, většinou to všechny přitáhne a debatujem Když přejíždím po ulicích do lesa, dá se to skvěle maskovat jako elektrokolo, jen teda četníci moc pochopení nemají i když nevím, raději jsem ujel

Co závěrem... No, mám najeto zhruba 800km, přezul jsem na lepší drapáky, originální zadní destičky toho taky moc nenajezdily ale jinak jen nabíjím, občas dopnu řetěz a namažu ho. Jinak nic. Jasně, dá se koupit lepší baterka, dát tam lepší vidle, kola... Ale primárně je to pro mě zábava na nedělní odpoledne nebo v týdnu večer po práci na hodinku zmizím a vyčistím hlavu. Nemá cenu do toho sypat další peníze, mě to baví tak jak to je, je to nástroj na rohlík od ucha k uchu

sirr
sirr napsal 16.02.22 v 06:56 10b.

Zábava, kterou "neotravuju" ostatní je SUPER
Vidím v tom smysl do budoucna...

Honza-K
Honza-K napsal 30.01.22 v 20:13 10b.

Surron je super! Hlavne si to tady nenech znechutit zelenejma magorama, jo jeden uz ti napsal...

Hofix
Hofix napsal 30.01.22 v 13:25 10b.

To má smysl...

Bladerunner
Bladerunner napsal 30.01.22 v 08:12

Ahoj, musím souhlasit ačkoliv jsem tomu nikdy nevěřil že budu mít doma elektro. Vzal jsem to s kámošem na půl právě pro tu srandu a prodloužení sezóny. Jezdil jsem i o Vánocích při holomrazech. Hodina na vyblbnutí ti stačí, nikdo ani Hajný nepičuje a je pravdou že jako malý trénink to je dobrý. Dali jsme o 10zubů větší rozetu, lepší stupačky a při váze 50kg to letí slušně resp. Na rozbití huby to určitě stačí, údržba skoro nula což je další plus. Za mě spokojenost.

stnd
stnd napsal 28.01.22 v 18:24 10b.

Zajímavé a díky za popis