BMW R 1100 R (1998)

Vlastník DaveKrčmik
Vloženo 23.11.2020
Aktualizováno 7.3.2023

Teprve se seznamujem navíc čekám na rozšíření řidičáku takže přes zimu to bude spíš leštěnka.

BMW R 850 R: Bylo mi to jedno jedenáctku jsem prostě potkal dřív tak sem ji vzal

První dojmy - Okamžitě padla do ruky přesto že jsem jezdil hlavně s Burgmanem tedy v automatu tak po první jízdě mi přišlo jako by jsem na tom jezdil už nějakou dobu všechno hned padlo jen blinkry ale to je prostě o zvyku.

Motorku bych doporučil pro - Nebál bych se to doporučit začátečníkovi stejně jako ostřílenému riderovi s motorkou se dá vyblbnout v zatáčkách ale i se nechá cestovat na delší vzdálenosti, na dálnici možná není nejrychlejší ale kolem 130 km/h se nechá jet ale kdo by chtěl jezdit po dálnici že.

Doplňky na motorce - Boční original BMW kufry a zadní kufr givi maxia, vyhřívané hefty už na motorce byly v originále.

Bezvadná mašina z dob kdy motorky měli ještě koule, žádná zbytečná elektronika. Tahá už od spodních otáček boxer sice není žádná pila ale za to krouťák to má parádní a pro to i když se seknete a zařadíte něco jiného mašině je to jedno prostě táhne dál. Časem bylo třeba udělat nové sedlo původní v přední části je lepené a lepidlo po letech ztvrdne tak že je to opravdu nepohodlné. Nové sedlo se opravdu vyplatí a v kombinaci s touhle mašinou je to komfort k nezaplacení. Po dvou sezónách ježdění kdy sem ji vzal do Alp, Chorvatska nebo do Tater musím říct že je na ni spoleh trochu mi vadí kontrola oleje přes okénko někdy se prostě stane že olej zůstane v chladičích a máte pocit že je ho tam málo ale po další jízdě je zase všechno v pořádku stejně tak u naháče chybí kontrola teploty oleje ale nikdy jsem to neřešil a i v horkých letních dnech v městském provozu a třeba i koloně mašina nevykazovala žádný problém ale je dobré myslet na to že je to vzducháč. Krásně se ovládá a není problém na ni najet i přes 500 km denně ale zároveň si s ní užívat zatáčky.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 08.03.23 v 06:12 10b.

Krásné R - ko

A máme od 5.5. sraz, tak klidně přijeď.

Milan1963
Milan1963 napsal 24.11.20 v 14:53 10b.

Dobrý výběr stroje.

Čadil
Čadil napsal 24.11.20 v 11:01 10b.