Jawa 250/592 panelka (1970)

Vlastník Ondra332
Vloženo 22.11.2020
Aktualizováno 25.11.2020

Moje první motorka. Celou jsem jí rozebral a zase složil. Už je to rodinný poklad.

Většina věcí je původních. Lak je jen vyleštěný a linky opravené

Motorka koupena od Koupena od prvního majitele - byl to zná

První dojmy - Jízda na jawě je nostalgie. Mám tam Vape, takže je prakticky bez poruch. Ovšem na žádný delší jízdy to není. Cestovní rychlost je okolo 80 km/h, takže mě každou chvíli někdo předjíždění - což je nepříjemný.

Motorku bych doporučil pro - Fanda značky JAWA

Doplňky na motorce - VAPE, kožené brašny

Je to panelka, většina motorkářů (u nás) na podobný motorce kdysi začínala jako na první „ velký “ mašině. Často si na nich bohužel dělali lidi domácí úpravy, takže není úplně snadný dnes sehnat panelku v původním stavu a ještě s platnýma dokladama. Nemá smysl se rozepisovat o jízdních vlastnostech, o těch tahle motorka není. Tohle je čistá nostalgie a radost, pro toho kdo má Jawy rád.

Výhoda je jednoduchost - spoustu věcí si člověk opraví nebo seřídí svépomocí.

592 je poslední typ panelky - vyráběla se do roku 1974.

Segy65
Segy65 napsal 18.03.21 v 17:03 10b.

na podobné jsem začínal, dostal jsem jí jako služební, super stroj odešla mi na ní trojka, tenkrát neřešitelný problém. sezónu jsem dojezdil bez trojky. Pak mi dali ČZ 175 sice uplně novou, ale panelka byla lepší.

scott67
scott67 napsal 20.12.20 v 14:55 9b.

Mám ji taky. Model 69 s hlubokým blatníkem. Marně jsem se dlouho pokoušel, aby motor neměl ty nepříjemný vibrace. Tak jsem dal motor pod ponk a dal jsem si tam 353. Sice je o kůň míň, ale už si jen tak příjemně plká . . .

findejs1310
findejs1310 napsal 29.11.20 v 18:26 10b.

Pěkná

OldCrow
OldCrow napsal 29.11.20 v 16:28 10b.

Krásná klasika.

atilla3778
atilla3778 napsal 28.11.20 v 10:48 10b.