Kawasaki VN 800 (1999)

Vlastník JouneSs
Vloženo 19.11.2020
Aktualizováno 25.5.2021

Vloženo: 22.05.2021, Uskutečněno: 22.05.2021, Zhlédnuto: 39x

Tak se pomalu ale jistě sbližujeme a musím uznat že koupě Driftera nebyl rozhodně krok vedle. Pomalou kochací jízdu si opravdu velmi užívám. Motor má celkem tah ale příjemná jízda je do 80 km/h.. ikdyž limitující jsou spíše sluneční brýle přes které celkem fouká do očí s průběhem 2V motoru jsem celkem spokojený, převodovka řadí krásně hladce, žádné falešné neutrály a pod.. někdy mi přijde že je ale zpřevodovaná celkem do rychla a v nízkých otáčkách se celkem trápí.. podvozkově je to naprostá bomba nikde nic nemlátí, motorka i bez držení nikam netáhne a je krásně čitelná. Po dlouhém rozmýšlení jsem nahodil zpět brašny.. sice tím člověk zabije pohled na zadní blatník ale ono alespoň nějaký úložný prostor člověk potřebuje..

Co se týká servisu, mrkl jsem na řetěz kdy mě potěšil pohled na zánovní řetězovou sadu vč. rozety a pastorku, takže jen vyčištění a namazání, dále jsem rozhodil brzdy, v zadu jsou úplně nové desky a ve předu mají cca 3mm takže zatím dostatečné, vyčistil jsem třmeny a vyměnil si novou kapalinu, stará už celkem ztmavla, potom co jsem brzdy pořádně odvzdušnil, zadní brzda flokuje a přední je taky celkem jedovatá tak se musí opatrně

Nájezd na nádrž je cca 230km do rezervy tzn. že průměrná spotřeba je někde okolo 4,5L/100km, ale to je to poslední co mě u motorek vždy zajímalo. Přes zimu nechám asi vyčistit a poštělovat karbece. Přijde mi že momentálně potřebuje Drifter pořádně zahřát, jakmile je studený a po nastartování drcnu do plynu a bez sytiče chcípá. Ale stačí zahřát pár minut na volnoběh na sytiči a vše je oka.

A co mě opravdu baví, že se konečně nemusím před každou jízdou strojit do kožené kombinézy nebo MX hader. Prostě triko rifle a kožená bunda 4SR a víc není třeba. A když někam dojedu klidně můžu jít na 5 km procházku a nic mě nelimituje.

pkkaca (4) napsal 23.05.2021 v 01:33

Pecka

Milan1963 (272) napsal 22.05.2021 v 22:59

• Sezóna 2022

Nahodím zde rychlé shrnutí sezóny 2022, kdy jsem na Drifteru najel cca 4tis km. A kdybych naši první sezónu měl v rychlosti shrnout, tak bych řekl, že jsem se snad konečně našel. Je to úžasný stoj, spolehlivý, pohodlný p

Typ: Dovolená
    Vloženo: 27.03.2023
    Uskutečněno: 27.03.2023
  • Silvestr v garáži

Všiml jsem si že poslední roky trávím Silvestra v garáži. Tak i letos jsem se dopoledne pověnoval těm dvou babkám co tam stojí. U Kawasaki byl plán jasný. Koupit na podzim a přes zimu připravit na sezónu. No má to výhod

Typ: Údržba
    Vloženo: 01.01.2021