F.B Mondial Sport Classic 300i (2019)

Vlastník Mercurio
Vloženo 18.11.2020
Aktualizováno 30.11.2023

Vloženo: 01.04.2021, Uskutečněno: 01.04.2021, Zhlédnuto: 37x

Myslel jsem,že už mám dotuníno (teda až na nový držák RZ) ,ale pak se zde v lednu objevil Cathcartův test stroje Magni Italia 2021.
Zjistil jsem,že nutně potřebuji červený blatníček a kryt řetězu !
Původní blatník posloužil jako forma pro odlaminování nového,ale kryt řetězu je poněkud obtížnější.
Pochopitelně,že mi nešlo jen o vzhled,ale především o lepší funkci krytu. Obvykle jsou tyto plastové výrobky různě pokroucené a ohnuté a často i příliš úzké a jejich krycí vlastnost tak není 100% a tento bohužel není vyjímkou. Styl krytu se mi celkem líbil,takže šlo o lepší provedení dílu. Jako polotovar posloužil kryt řetězu na Fazera 600 z vlastní formy. Následovat měla úprava rozměrů,nové držáky,tmelení broušení a výroba nové formy.
Dost práce pro jeden kus,ale když mě to baví…
Jenže pro nadbytek jiné „zábavy“ jsem sáhl po rychlejší variantě – nabarvit stávající kryt .
Laminátová varianta se tedy ,stejně jako držák RZ,odkládá na příští tunící sezonu.
Aby mi to nebylo tolik líto, za daňovou úsporu jsem si dopřál zlatý D.I.D. řetěz.
Když už to tak má i ona italská inspirace …
Stále mi v hlavě zní hláška z Pelíšků - „To muselo dát práce a přitom je to taková blbost!“
Jo, dalo a ještě dá hodně práce a jo,je to blbost. Ale když já si nemůžu pomoct…

• Páčky nejen do zatáčky

Aby dosáhli nízké ceny,museli soudruzi v PRCu šetřit na kdečem. Třeba i na materiálu spojkové páčky. A tak ji udělali o cca 20mm kratší,než by mi bylo milo. Koncová kulička se mi neustále pletla pod malík. Dost mi to p

Vloženo: 06.08.2023
    Uskutečněno: 06.08.2023
  • Zvednutí držáku RZ

Protože jsem v zimě nestihl spáchat nový laminátový držák RZ,co by nejen vypadal lépe ,ale hlavně zabránil vodě z asfaltu cákat mi na záda a za krk, musel jsem stvořit něco skoro stejně dobrého a rychle. Výsledkem je me

Vloženo: 29.04.2021
    Uskutečněno: 29.04.2021
  • Stupačky a stojánek

Prvotní snížení stupaček sice splnilo účel ,ale pravá stupna byla o dalších 12mm dále od podélné osy než levá. Celkem tedy již o 32mm ,neboť 20mm vyosení bylo již z výroby kvůli výfuku.

Vloženo: 01.04.2021
    Uskutečněno: 01.04.2021