F.B Mondial Sport Classic 300i (2019)

Vlastník Mercurio
Vloženo 18.11.2020
Aktualizováno 30.11.2023

Vloženo: 01.04.2021, Uskutečněno: 01.04.2021, Zhlédnuto: 36x

Prvotní snížení stupaček sice splnilo účel ,ale pravá stupna byla o dalších 12mm dále od podélné osy než levá. Celkem tedy již o 32mm ,neboť 20mm vyosení bylo již z výroby kvůli výfuku. Následkem toho jsem si občas škrtnul špičkou boty o rodnou planetu. I zamyslel se chlapec hlavou a dal dohromady konstrukci držáku stupačky, dík níž jsou již obě stupačky symetricky vůči ose. Poskládáno z ocelového plechu 4mm a hrsti duralových distančních podložek.
A když už jsem byl v tom rozletu,zdála se mi se mi celá ta černo-stříbrná sestava barevně fádní a tak šly „uši“ do červena.
Po snížení stupaček na rozumnou výšku se mi poněkud blběji vyklápěl stojánek. Také jeho kulovitá miska je dobrá leda na pevný podklad,jinde se okamžitě začne bořit.
Takže to chtělo trn,jako mi vyhovoval u Fazera a zvětšit opěrnou plochu stojánku. Na řadu přišla flexa s kámoškou vrtačkou a strejdou soustruhem . Pak jen opískovat , navrch trochu Komaxitu a namontovat.

• Páčky nejen do zatáčky

Aby dosáhli nízké ceny,museli soudruzi v PRCu šetřit na kdečem. Třeba i na materiálu spojkové páčky. A tak ji udělali o cca 20mm kratší,než by mi bylo milo. Koncová kulička se mi neustále pletla pod malík. Dost mi to p

Vloženo: 06.08.2023
    Uskutečněno: 06.08.2023
  • Zvednutí držáku RZ

Protože jsem v zimě nestihl spáchat nový laminátový držák RZ,co by nejen vypadal lépe ,ale hlavně zabránil vodě z asfaltu cákat mi na záda a za krk, musel jsem stvořit něco skoro stejně dobrého a rychle. Výsledkem je me

Vloženo: 29.04.2021
    Uskutečněno: 29.04.2021
  • Blatníček a kryt řetězu

Myslel jsem,že už mám dotuníno (teda až na nový držák RZ) ,ale pak se zde v lednu objevil Cathcartův test stroje Magni Italia 2021. Zjistil jsem,že nutně potřebuji červený blatníček a kryt řetězu !

Vloženo: 01.04.2021
    Uskutečněno: 01.04.2021