Victory Empulse TT (2016)

Vlastník e-Kája
Vloženo 15.10.2020
Aktualizováno 16.10.2020

Nádherná cestovně sportovní elektromotorka s kompaktními vnějšími rozměry.

Motorka koupena od vlastníka z Kanady - soukromý prodejce byl tak vstřícný a ochotný, že mi nejen zajistil dovoz z Kanady do ČR, ale dokonce mi na motorku vlastnoručně vyrobil i přepravní bednu:)

Zero SR: Pro: konstantní převod a ozubený řemen místo řetězu. Proti: příliš vysoké ceny ojetin.
BMW C Evolution: Pro: pohodlí při jízdě. Proti: vyšší hmotnost a vysoké ceny ojetin.

První dojmy - Tato nádherná elektromotorka mi naštěstí sedla na první dobrou, ikdyž jsem se na ní před koupí neměl možnost svézt. Do Evropy se totiž nikdy oficiálně nedovážela. Oproti mému Brammu Enertia+ je to fakt žihadlo:-)

Motorku bych doporučil pro - Asi nejspíš pro nějakého dalšího podobně praštěného elektronadšence jako jsem já:-)

Doplňky na motorce - Originální plexištít Victory, boční kufry Givi V35

Zatím jsem na svém Victory Empulse TT ujel jen pár km, protože ho mám teprve pár dní a ještě není přihlášeno na CZ dokladech.

Dojmy z první krátké jízdy: je to úžasný stroj, plný síly a energie, výtečně ovladatelný, má přiměřenou hmotnost a kompaktní vnější rozměry. Budu si muset zvyknout na sportovnější posez ale to se časem určitě poddá

Jednou ze zvláštností oproti ostatním elektromotorkám je u Victory Empulse TT přítomnost spojky a 6-stupňové převodovky, kterou zdědilo po svém předchůdci Brammo Empulse R. Výhoda oproti klasickým motorkám je v tom, že například ve městě přeřazovat vůbec nemusím. Můžu mít trvale zařazenou třeba 3 rychlost a když zastavím na křižovatce, nemusím vůbec mačkat spojku

Výhody pořízení kanadské verze motorky oproti americké:
-jednotky rychlosti v kmh ( místo mph)
-je k tomu originální domácí nabíječka na 240V (místo 120V)

Další zkušenosti s touto elektromotorkou budu určitě průběžně doplňovat.

Pokud by někdo nechtěl čekat, než něco najedu, abych mohl tento elektrostroj objektivně popsat. Přikládám následující odkazy:

Moc pěkné promo video:

Praktické zkušenosti majitele z USA:

L6L
L6L napsal 18.10.20 v 22:14 10b.

E-Kaja se kochal promo videem a nevydržel to Báječný stroj, hezky vypadá. Ať Ti slouží co nejdéle!

nevo7
nevo7 napsal 16.10.20 v 16:49 10b.

Tak toto málokto videl. Škoda krátkeho popisu /ako keby to bol Fazer či Bandit, že je toho tu popísaného veľa a nechceš sa opakovať/, iste daj viacej vedieť. Možno aj redakcia by to rada otestovala.

kaso69
kaso69 napsal 16.10.20 v 14:47 10b.

Přiznám se, že trošku závidím... Věřím, že kdo kdy zkusil silnější elektriku tak ví, že svezení na silném a přitom tichém stroji, je opravdu zvláštním příjemným pocitem. Gratuluji k pořízení a těším se, že někam vyrazíme.

ILA
ILA napsal 16.10.20 v 13:36 10b.

Upřímně přiznávám, že neumím zaujmout k elektromotorce žádný postoj (znám nejvíc jen z Long Way Up) , ale nevzbudila žádné negativní emoce a chtělo se mi na ní kouknout a protože známkuju do plnejch nebo vůbec, dávám 10. Ať to šlape nebo vrní, nebo co to vlastně...

Nalge
Nalge napsal 15.10.20 v 22:33 10b.

Pekný stroj. Ani som nevedel, že existuje. Niečo som si o tom prečítal, a tá cena 20000$ ma dostala. Inak, gratulujem.