Honda CB 600F Hornet (2005)

Vlastník Spear
Vloženo 26.9.2020
Aktualizováno 12.1.2022

Strašně by mě zajímalo, jaké dojmy a pocity tahle motorka vyvolávala v lidech v roce 2005 :) Designově lahůdka (pro mě), spolehlivý stroj a když se tomu dá napít, tak se nenechá moc přemlouvat a jede jako píchlá svině :D

Suzuki GSF 600 Bandit: Bandit je stejně jako Hornet spolehlivý a ověřený stroj, nicméně Horneta jsem vždycky chtěl a je proti Banďourovi modernější, má trošku ostřejší design a je prostě lepší :)

První dojmy - Pro motorku jsem jel jenom kousek od mého bydliště, byl listopad, tma, asi 8°C a mlha...no prostě ideální den na koupi motorky :D Po otevření garáže jsem asi už tušil, že tohle je ten kousek, co čeká právě na mě. Vzhledově jsem měl pocit, že to snad právě vyjelo z linky :D a já nejen jezdim, ale i hodně leštim :D Tak se tedy trochu seznámíme - startuje napoprvé, svítí, blinká, neškytá, tak jedem...prvně zvolna, přeci se jen neznáme. No, tak už jsme to snad zahřáli, tak ukaž co umíš...1 uuuaaa….2 ty vole...3 to snad není možný...4 no tak ok, to by stačilo...tvrdě na brzdy - brzdí dobře, nic nikde neškube, nerachtá, do zatáčky jde pěkně...beru ji :)

Motorku bych doporučil pro - S trochou rozumu je to motorka pro každého, pro mě je to moje první motorka a asi jsem si nemohl vybrat lépe. Jednoduchý, spolehlivý a dobře ovladatelný stroj, který nevyděsí a má široké spektrum užití: od jízdy pro rohlíky až po ostrou jízdu na koleno :) navíc ta barva...uuuaaa <3

Doplňky na motorce - Širší řídítka, gripy, závačíka, zalamovací nastavitelné páčky M-Style (3000kč)
- širší řídítka z Horneta dělají uplně jinou motorku - více ovladatelnou, lépe se překlápí a vodí do zatáček. Proti originálu nebe a dudy :)

Mřížka chladiče hornet (1000kč)
- líbivá designovka

Výfuk DPM Race (5000kč)
- italský design, od roku 2010 se už nevyrábí a dělal se jen na Hornety, za mě TOP :) už se téměř nedá sehnat, super zvuk i design.

Ukazatel zařazené rychlosti gipro (2000Kč)
- výborná věc, hodně mi pomáhá, rychle jsem si na to zvykl a jezdit bych to už nechtěl

Přečalouněné sedlo (3300Kč)
- paměťová pěna, protiskluz v kombinaci s kůží. Proti sériovému řešení je to jako nebe :D pohodlné i na dlouhé cesty (po 700km pohoda), při tvrdém brždění se nepadá tolik na nádrž, batůžek si chrochtá blahem :)

11/2019
Tak moje Máňa je už doma...má 45tis km a hned pujde do servisu, ať mám vše pod kontrou :) Seřízení ventilů (3 podložky), čištění karburátoru a jeho synchronizace/seřízení, nové svíčky, přední a zadní brzdové destičky, nové gumy Michellin Pilot Road 4. Sám jsem si pak doma vyměnil chladící kapalinu, brzdovky, olej a filtry. Celkově vstupní investice cca 12tis Kč, ale věděl jsem do čeho jdu a chtěl jsem to tak :) už se těším až to pořádně projedem.

Edit Gumy 9/2020: Mám na Michelinkách najeto 13tis km a jsem spokojen. Pěkně drží stopu i za mokra, dají se dost nahnout a mám v ně důvěru. Co se týče nájezdu, ubývají dost pomalu a myslím si, že mají před sebou ještě tak 4tis než je vyměním. Sjeté na značku ještě nejsou :) Jel jsem i na nějakých Metzellerách a Bridgestonkách a musím říct, že jdou do zatáčky možná o chlup líp, těm Pilotkám se musí trošku víc pomoct, ale je to jen muj pocit. Co se týče nájezdu, tak jsou dle zkušeností asi jedny z nejlepších.

8/2020
Dokončujeme spolu první sezonu a máme za sebou cca 13tis km - za tu dobu jsem měl jenom jeden problém a to ten, že Máňa nechtěla startovat po dešti. Nakonec se ukázalo, že byla vlhkost v KILL SWITCHy - rozebrat, prostříknout kontaktolem a jede se dál. Nespočet kilometrů po naší krásné české domovině :)Nechápu, že jsem na motorce nejezdil už dřív :) Koncem září plánujeme prodloužený víkend v Italských dolomitech na závěr sezony :)

9/2020
Do Itálie se nejede - chčije a chčije :D Píšu tak tyto řádky a hledám pro Máňu nového majitele - jeden sen jsem si už splnil, ale mám těch snů ještě spoustu a víc než 1 motorka mi doma neprojde :D

10/2020
Máňa prodána - celkem najeto 15tis skvělých Km bez závada a dvou lehkých/trapných nehod. Nikdy na tebe nezapomenu holka, byla si ta první

jawatar
jawatar napsal 11.01.21 v 17:42 10b.

Dokonalá,to chci!Škoda,že jsem skončil u 125cm,silnější se bojím!

VB79
VB79 napsal 02.10.20 v 18:20 10b.

Ahoj, měl jsem ten samej ročník a nemohl jsem si stěžovat, musel jsem si jí taky upravit k obrazu svému ale jinak jezdila skvělě. Teďka už jezdím na jiné mašině. Ale HORNET mi zůstane v paměti hodně dlouho jelikož to byla moje PRVNÍ motorka.

milec
milec napsal 26.09.20 v 20:49 10b.

Petr163
Petr163 napsal 26.09.20 v 12:26 10b.

Je vidět že máš dokonale vymazlený stroj. Tak ti přeju ad ti dělá jenom radost a hlavně jezdi s rozumem ad se vždy vrátíš domu. Hodně pohodových km přeju