Yamaha FZ6 Fazer S2 (2007)

Vlastník ndravec
Vloženo 17.9.2020
Aktualizováno 12.6.2021

Nová sezóna 2023 - jak to tentokrát začalo ?

Vloženo: 24.04.2023, Uskutečněno: 19.04.2023, Stav tachometru: 56767 km, Zhlédnuto: 15x, Firma: FIRMA:MMB (Mladá Boleslav III) , Bod zájmu: MMB s.r.o.

Tak máme po zimě a je příležitost opět zase vytáhnout stroje. Pro mě to letos začíná opět servisem a hlavně potřebou výměny gum, které jsem sjel během loňské sezóny. To je základ pro letošní vyjetí. Ty jsem si koupil sám ve Slaném už v lednu. Od ledna jsem se už pravidelně informoval v servisu kdy bych to mohl přivézt, protože jsem měl strach, že až se udělá teplo a začne další období pro ježdění budou mít opět plno a já budu muset čekat déle než bych chtěl. Proto jsem uvažoval to odvézt třeba již v únoru, což byly ochotni udlat servis kdykoli. Jenže na to byla zima a v tom počasí se mi nechtělo někam jezdit. Tak že jsem opravdu nenechal nic náhodě a jistil si termín, aby to bylo co nejdříve až se bude dát dojet po vlastní ose. Teď si říkám, že jsem bábovka, že by se to dojet dalo, ale... No, volal jsem 24.03.2023. Opět můj místní autorizovaný prodejce motocyklů Yamaha MMB. Pán ze servisu mi k mému údivu navrhl první možný termín ihned na příští týden 27.03.2023, což jsem nechtěl, protože jsem měl plánovanou cestu na Slovensko na Velikonoce. Říkal jsem si, protože mi chybí do pravidelného servisiního intervalu po 10 000 km najet necelé 2 000 km, a to je škoda krátit si servisiní interval, že tedy nejdrříve až po Velikonocích. Tak že termín 12.04.2023. No samozřejmě, že den před tím kdy jsem potřeboval motorku dovézt do servisu bylo úplně nejhůře z celého týdne, odpoledne od 14.30 - 15.30 h padaly dokonce kroupy. Od rána docela dost pršelo, proto jsem termín ihned ráno zrušil.
Ve středu a dále do pátku pak bylo sice zataženo, ale bez deště. K mému údivu jsem dostal termín ihned na další týden na 19.04.2023. Tentokrát to klaplo. Jel jsem vcelku za sluníčka. Sice cesta zpátky ve středu 19.04.2023 byla v pouhých 8 °C, ale opět sucho. A motorka je hotová. Takže kompletně připravená na sezónu. Tentokrát proběhl větší servis včetně kontroly, resp. výměny svíček, které vloni při kontrole ventilů bohužel nevyměnily, dále kontrola brzd, obložení, těsnosti vidle, výměna brzdové kapaliny - tu si dělám sám, ale když už to měli rozdělané...Na první cestu jsem chtěl vyjet okolo komína, ale bhužel to časově nevychází. Tak že sezónu otevírám první velkou plánovanou cestou na Slovensko do termálů do Podhajské na prodloužený víkend od 28.04. do 01.05.2023. Hurá, sezóna může začít. Naplánovanáno je toho více než dost. Myslím, že to všechno ani nestihnu, ale uvidíme ?!

• Konečné zúčtování roku 2023

Datum poslední vyjížďky 2022: 30.10.2022 Datum první cesty 2023: 28.04.2023 Kam: Podhájska, Slovensko Datum poslední cesty: 09.11.2023 Kam: okolo komína - hrad Kost Počet uskutečněných vyjížděk: 23x, z to

Typ: Reportáž
    Vloženo: 14.11.2023
    Uskutečněno: 13.11.2023
  • Narozeninový dárek - neskutečné

Dnes jsem byl opět v práci a koukal odpoledne z okna, vystrkoval ven ruku a říkal si, dnes by to šlo. Sluníčko svítilo, bylo vcelku teplo, vítr nefoukal. Chtělo se mi, pak jsem to na chvíli zavrhl, že je přece jenom už z

Vloženo: 09.11.2023
    Uskutečněno: 09.11.2023
  • Jako fakt ještě jo ? Výlet polabím

Nová motorka stále stojí v garáži a čeká na svoji přležitost příští rok a to z bezpečnostních důvodů, i když letos už venku taky byla. Dnes jsem ještě vytáhl starou mašinu. Už minule jsem si říkal naposledy, ale díky slu

Vloženo: 04.11.2023
    Uskutečněno: 04.11.2023