Yamaha FZ6 Fazer S2 (2007)

Vlastník ndravec
Vloženo 17.9.2020
Aktualizováno 12.6.2021

Vloženo: 14.01.2023, Uskutečněno: 14.01.2023, Stav tachometru: 56755 km, Zhlédnuto: 21x

Co dělat opět v zimě ?
Tak tu máme další zimní čas a s ním možnost přečíst, nastudovat cestopisy ostatních motocestovatelů, průvodce a informace o destinacích kam bychom mohli jet v nové letní motosezóně. My s Pavlem už máme od naší loňské motodovolené jasno. Letos se jede Sardinie. A tak od před Vánoc bylo v plánu koupit mapu, přečíst nějakého toho průvodce co je zde zajímavého, co stojí za vidění, no zkrátka vše nastudovat.
Společně se sháněním dárků jsem lítal po knihkupectví a studoval všechny možné dostupné průvodce. Věnoval jsem celé Vánoce soupisu poznámek, výběru míst a všeho zajímavého. V průběhu začátku ledna jsem přečetl všechny uveřejněné cestopisy z této destinace. Dělal si poctivě zápisky, které nyní dávám s mapou dohromady, plánuju trasy společně s místy, která stojí za to vidět. Tím si krátím dlouhý zimní čas a zároveň si ho šetřím až se zase bude dát jezdit na motorce. Pak se tomu nebudu už muset věnovat a vše bude již připravené, jenom vyjet. Od lońského srpna už máme zabookované i ubytování v Cortině, kam jedeme na první týden naší motodovolené odkud se následně přemístíme na další týden na Sardinii. Dobře jsme udělali. Protože za tu cenu za kterou jsem si ubytování, jestli stále tedy bude platná i při příjezdu tento rok zarezervovali bychom už letos nepořídili a to ani náhodou. Tak že stále je co dělat a je možnost se motorce věnovat, i když se na ní zrovna jezdit nedá.
Aktualizace 15.01.23
Tak po celé sobotě kdy jsem nemusel do práce, tešil se celý pracovní týden až si nad to budu moc sednout, měl na to čas a dvou prosezelých večerech nad mapou téměř do půlnoci je vše v kupě na mapě označené, popsané včetně naplánovaných tras.
Stále je ale co vylepšovat v postupech. V sobotu jsem si lípal do mapy pouze barevné lístečky, místa hledal v compu a spoléhl se na to co je v mapě napsané případně na můj doprovodný papír. V neděli jsem to hledal podle vypsaných poznámek všechno znova a dopisoval si to přímo k lístečkům v mapě, abych věděl co je co a kam se určitě vyplatí zajet. Zjištění, že vyhrazený týden nám zřejmě asi stačit nebude jsem tak trochu čekal :)
Závěrem: teď už mám o Sardinii nastudováno tolik, že bych tam mohl dělat průvodce osobně. Zbývá to jen vidět na vlastní oči.

Milan1963 (271) napsal 15.01.2023 v 19:45

Taky bych měl začít

1 reakce

ndravec
ndravec 16.01.2023 v 00:21

Kam se chystáš ? Můžu pomoc ?

• Konečné zúčtování roku 2023

Datum poslední vyjížďky 2022: 30.10.2022 Datum první cesty 2023: 28.04.2023 Kam: Podhájska, Slovensko Datum poslední cesty: 09.11.2023 Kam: okolo komína - hrad Kost Počet uskutečněných vyjížděk: 23x, z to

Typ: Reportáž
    Vloženo: 14.11.2023
    Uskutečněno: 13.11.2023
  • Narozeninový dárek - neskutečné

Dnes jsem byl opět v práci a koukal odpoledne z okna, vystrkoval ven ruku a říkal si, dnes by to šlo. Sluníčko svítilo, bylo vcelku teplo, vítr nefoukal. Chtělo se mi, pak jsem to na chvíli zavrhl, že je přece jenom už z

Vloženo: 09.11.2023
    Uskutečněno: 09.11.2023
  • Jako fakt ještě jo ? Výlet polabím

Nová motorka stále stojí v garáži a čeká na svoji přležitost příští rok a to z bezpečnostních důvodů, i když letos už venku taky byla. Dnes jsem ještě vytáhl starou mašinu. Už minule jsem si říkal naposledy, ale díky slu

Vloženo: 04.11.2023
    Uskutečněno: 04.11.2023