renocar_zari

Honda PCX 125 (2020)

Vlastník ellienka
Vloženo 16.9.2020
Aktualizováno 16.9.2020

Spolehlivý skútr na denní ježdění po městě i mimo.

Motorka koupena od notomoto

První dojmy - Proti číňanovi je to nuda (bezpečí a spolehlivost). Skoro jako v autě. Skútr dělá vše co má a skoro sám. Mě ani nepotřebuje.

Motorku bych doporučil pro - Skvělý na denní ježdění s občasnými výlety mimo město. Na manipulaci je velmi lehký.

Doplňky na motorce - plotna GIVI na kufr

Průměrná spotřeba - 5.255 l/100km

Chtěla jsem skútr nejen do města, ale i na delší výlety po republice. Tedy větší spolehlivost, větší nádrž na benzín, otvor na tankování mimo sedlo, možnost větší zátěže na kufr (číňan měl jen 1,5kg). A kvůli partě motorkářů se hodí i vyšší výkon, použitelný hlavně na hlavních tazích (na točitých okreskách vládl i číňan, oproti těžším a méně obratnějším cesťákům a chopperům).
Jízda je skoro nudná, nic pode mnou nerachtá, zatáčky kopíruje bez vad, skoro sám, odpouští chyby. Slušné tlumení nárazů. Proti číňanovi se i lépe manipuluje se stojanem, ač je moto trochu těžší. Úložný prostor parádní, helma integrální vel. L se vejde (ale je to o fous).
Na silnici ve městě i mimo jede skvěle, nerovnosti zvládá líp jak číňan. Na delší cestování ale není extra pohodlný - na číňanovi mě záda nebolela, chce to přestávky. Uvidím, zda jde o zvyk na nové sedlo nebo jiným držením těla - řídítka jsou trochu dál od těla..

Myschan
Myschan napsal 16.09.20 v 13:24 10b.

Pcx je top mezi skútry, hodně jsem o něm uvažoval, nakonec vzal něco trošku většího, ale rozhodně výborná volba