Honda CRF1000L Africa Twin (2017)

Vlastník HHMoto
Vloženo 1.9.2020
Aktualizováno 1.10.2020

Krásná, hodná a uživatelsky neskutečně přívětivá mašina. Dostatek výkonu i ve dvou, komfortní podvozek, příjemná pozice jezdce a elektriky tak akorát - to je dle mého ideální mašina pro běžného ne přehnaně náročného motorkáře.

KTM 1050 Adventure: Honda byla novější, s lepší výbavou, menším nájezdem a podstatně atraktivnější cenovkou.

První dojmy - Motorka padla do ruky okamžitě. Je to jako stará známá, kterou máš pocit, že řídíš už spoustu let. Odpustí spoustu chyb, pobere maximum nerovností, poslouchá na slovo.

Motorku bych doporučil pro - Od mírně pokročilých až po ty nejzkušenější borce. Úplný začátečník by ji asi také zvládl, ale je dost těžká (cca 255 kg s kufry, padáky a plnou nádrží) a na nízké kvalty je třeba trocha práce se spojkou - např. ve městě nebo lehkém terénu.

Doplňky na motorce - Padací rámy Touratech, tři kufry Honda, vyšší plexi Honda, vyhřívané hefty, hlavní stojan...

Moc jsem si přál zánovní cestovní enduro, které mi vydrží pár let a nebudu mít potřebu ho za rok nebo dva měnit. To konkrétně moje mašina splňuje.

Na výběr je dnes z tolika motorek, že jsem ve finále dal prostě jen na pocit. Chtěl jsem dvouválec, objem 900 a více, pohodlné a hlavně přirozené sezení (ne žádný sport se zalomenýma nohama), slušný, ale ne přehnaný výkon, možnost osazení zavazadly a alespoň malou schopnost projet lehký terén.

Mám najeto zatím velmi málo, ale celkově s velmi dobrými pocity. Ovládá se sama, motor táhne i na vyšší kvalty odspodu a nechová se nijak náladově či odmítavě. Spolujezdci všichni nadšení a úložný prostor? Mám tři kufry, několik menších brašniček a v případě potřeby batoh na sedadle spolujezdce. Asi bych tím odvezl více krámů než mým autem.

Motorce je nejlépe na rozbité okresce, polní cestě, lesní cestě a vlastně téměř všude. Asi jí nevadí ani dálnice, ale ta zase vadí mě, takže se jim vyhýbáme, jak to jen jde.

Na cesty i necesty podle mě jedna z nejlepších mašin, které jsou nyní na trhu. není to takový koráb jako 1250 GS, ani takový dravec jako 1190 Adv., ale svou univerzálostí a jízdním projevem si určitě najde svoje příznivce - a málo jich nebude.