Suzuki GSX 750 F (1998)

Vlastník Matesimo
Vloženo 16.8.2020
Aktualizováno 13.4.2023

Starší jednoduchá motorka, snad spolehlivá jak se píše.

První dojmy - Celkem vysoká hmotnost na místě,dlouhá. Při jízdě po dálnici stabilní s rozumnou ochranou před větrem. Špatně se mi dávala na hlavní stojan, už jsem si zvykl.

Po prodeji Kawasaki jsem si říkal že budu buď bez motorky nebo koupím jen něco hodně levného na občasné projetí. Vyhrála volba nouzovky.
GSX 750f není úplná krasavice, ale má něco pro mě do sebe. Asi z toho důvodu se prodává tak levně oproti Inazumě.
Po koupi jsem chtěl vědět v jakém je technickém stavu tak jsem ji dal na servis: celková kontrola + motorový olej s filtrem, vzduchový filtr, svíčky, brzdovka, ventily.
Je prý na své roky v dobrém stavu, nebouraná, přede mnou se musel někdo starat, motor vevnitř bez jakéhokoli opotřebení.
Příští rok dám nové brzdové destičky a pneu- má sice dobrý vzorek, ale jsou staré, asi už poslední roky moc nejezdila. Je to dovoz z Německa.
Motorka je ideální na cestování, je pohodlná, výkon tak akorát, potáhnout taky umí. Jen jde cítit vyšší váha motorky, staré poctivé železo a mechanika.
Po koupi jsem si pořídil starší kufr Givi, ať mám kde uložit helmu na cestách a do práce.
Až najedu více tak připíšu další zkušenosti.

9/2021
Na Suzuki jsem si už zvykl více, po servisu a výměně pneu se motorka ovládá velice dobře, na to, že to není žádná lehká holka. Motor je fajn na běžné ježdění, i sem tam prohnaní do vyšších otáček. Tam má i sériový výfuk příjemný zvuk a dobrý zátah.
Pozice sezení je dobrá, celkem vzpřímená, nic mě nebolelo ani po 300km jízdy.
Jediné co bych si představoval lepší, jsou brzdy. Možná by pomohly pancéřové hadice. Originály jsou už staré, možná to příští rok zkusím.
Shrnutí- za peníze co se dá dnes koupit je to super motorka. Univerzál mezi sportem a turistikou. Zatím spolehlivá, spotřeba a dojezd na plnou nádrž taky super.
Na mé občasné projetí fajn.

MEK0TA
MEK0TA napsal 10.04.22 v 11:39 9b.

Brzdové hadice mohu potvrdit, klidně dej pancéřové, trochu to pomůže. Zázraky ale nečekej Mám najeto podle budíku skoro 70 tisíc a pořád funguje bezvadně, myslím, že ta konstrukce je ještě poctivě navržená, byť na úkor hmotnosti. Ať ti slouží

RudanXj
RudanXj napsal 16.12.20 v 06:33 10b.

Pěkná

milec
milec napsal 23.08.20 v 20:52 10b.

Mildaz
Mildaz napsal 19.08.20 v 20:19 10b.

Pěkná Měl jsem její nahatou ségru, velice spolehlivá a nenáročná motorka, motor krásný vzducháč s příjemným průběhem výkonu. Určitě budeš spokojený.

lecomondo
lecomondo napsal 19.08.20 v 13:27 10b.

Voňavka