Suzuki GSX 750 F (1999)

Vlastník Mates2000
Vloženo 30.12.2013
Aktualizováno 24.3.2018

Starší cestovní motorka, která není zrovna lehká, ale učí se na ní dobře. Karburátorový čtyřválec. Pro začátečníka vhodný motocykl řekl bych ...určitě z toho ježdění na začátek získá respekt, který myslím, je důležitý.

Motorka koupena od FIRMA:Miroslav Køeèek - Benemo - Ochotný prodejce, po dohodě počká i po pracovní době. Možnost projížďky na moto. Férový. Zařídí technickou i přhlášení v ČR. Byl jsem s tímto prodejcem spokojený a doporučuji ho ;-)

Yamaha FZS 600 Fazer: Døíve jsem narazil na tuto suzuki. Už jsem pospíchal :-)

První dojmy - První dojmy jsou nepopsatelné, taky je to moje první motorka po pinckovi, na kterým jsem jezdil ve 13 letech. Takže porovnávat moc nemůžu, pouze s motoškolou. Tam jsem měl první jízdu na nějaké 500 GS? přesně nevím, ale hrozně mě brněly ruce. Na Yamaze diversion 600 už to bylo lepší. Ale suzuki GSX 750F je z těch motorek, které jsem měl možnost řídit rozhodně nejlepší :-)

Motorku bych doporučil pro - začátečníka (ne drobná tíntítka) je v pohodě. I pro pro ty, co mají již něco najeto. Možná některé bude odrazovat vzhled motorky. (Edit k 30.3.2015) Tak trochu bych tuhle informaci pozměnil, měl jsem možnost se pár-set kilometrů projet a vyzkoušet Kawasaki ER-6n a pro začínající by byla určitě super. Hravá, lehká, velice snadno ovladatelná. Hodně zábavná a návyková.

Doplňky na motorce - Na motorku jsem žádné doplňky neinstaloval a instalovat asi nebudu. Max. držáky na kufry. :) Proběhla výměna oleje za mogul 4T s origo filtrem Suzuki a v obýváku mám připravenou přední pneu Dunlop Sportmax. Zatím tedy slouží jako adventní věnec :D

Průměrná spotřeba - 5.57683 l/100km

Letos na jaře, roku 2013 jsem ještě ani nepředpokládal, že bych si udělal papíry na motorku, natož že bych si jí koupil a ještě na ni během pár měsíců podzimu najezdil několik tisíc kilometrů. Sice jsem o tom dobrých pár let přemýšlel, až na jednou přišla kamarádka s tím, že si dělá papíry na moto. K tomu přišlo ještě pár důvodů a s přihláškou do kurzu motoškoly jsem už neváhal. Začátkem srpna jsem si přes server motorkáři.cz našel po krátkém hledání v inzerci motorku od prodejce benemoto.cz. Velice ochotný prodejce. Sebral jsem kamaráda, vyházel z dodávky bedny a 15. 8. 2013 už jsme frčeli do Benešova. Ještě jsem neměl papíry, tak mi ji testoval kamarád. No motorku jsme samozřejmě po projížďce naložili a mazali rychle domů; se SUZUKI GSX 750F. Po příjezdu domů mi centrální stojan protrhl gumovou podlahu :( Musel jem lepit. Na první motorku by se dalo říct, že je to až dost, ale učí se na ní docela dobře a jsem s ní spokojený. Jezdí bez problémů.
Začátkem září jsem úspěšně složil zkoušku a po vyřízení všech dokladů a pojištění, výměně provozních kapalin, jsem vyrazil na svůj první výlet z Kolína na Máchovo jezero. Moc dobrý obrovský nadšení. Následovali další a další výlety jak ve dne, tak i v noci. Noční Praha je úžasná Jsem zvědavý na rok 2014, asi projezdím každý měsíc výplatu.
Během těch pár měsíců co s ní jezdím, nebyl žádný problém, jen jsem zjistil, že mi slzí levá vidle. Přes zimu s tím něco udělám. Taky budu muset vyměnit přední pneu; vzorek nějak rychle zmizel :(
Příští rok (2014) bych rád zkusil zahraničí, myslím, že se pojede dobře. Letos jsem si vyzkoušel kolem 300 km na jeden zátah. Prdel tedy trochu už bolela, ale dalo se to vydržet :) Nechápu, proč jsem s těma papírama na motorku tak dlouho otálel. Je to droga :)

19.1.2014 první letošní vyjížďka a 30 ujetých kilometrů na motorce se slunečným počasím a 11°C. Měl jsem strach, ale mašina naskočila v celku docela dobře po tolika týdnech nečinnosti. Na leden parádička

20.3.2014 přetěsnění tlumičů

13.5.2015 Výměna vzduchového filtru, klaksonu, zadních brzdových destiček a zadní pneu.

9.9.2015 výměna motorového oleje Mogul 4T 10W40

9.2.2016 výměna svíček, seřízení volnoběhu (snížení otáček) po výměně přede jako kotě.

11.5.2016 výměna přední pneu a nasazena guma nožní brzdy (ta stará někam zmizela).

6.8.2017 výměna řetězovky

Marketka_rebel
Marketka_rebel napsal 06.01.14 v 15:57 10b.

Nádherná Suza s tohle drogou to klidně přežeň

ufafil
ufafil napsal 04.01.14 v 09:09 10b.

paradni, v cerne krasavice

vsivak
vsivak napsal 03.01.14 v 21:58

taky sem jí měl akorát šestku,příjemná a pohodlná strojovna,a v černý

Mates2000
Mates2000 napsal 03.01.14 v 21:41

Díky chlapi za komenty, černá je fakt pěkná, doufám, že mě nepřivede do rakve Hovadská to se mi líbí... je pravda, že je dlouhá a těšká, ale při manipulaci na místě si poradím, jsou přece i mnohem větší mašiny, no ne? Jo jo, s tím zadním madlem to nevypadá zle, spolujezdec se může při dlouhé jízdě alespoň chytit i něčeho jiného, než řidiče a srovnat si tak záda. Ale koukal jsem, že těhle doplňků, na tenhle stroj moc není Ale pokud to bude možné a finance dovolí, tak bych se jí nechtěl nikdy zbavit asi si založím muzeum příští mašinu zkusím znovu od SUZUKI - Hayabusa bude asi... možná

pepecek5307
pepecek5307 napsal 03.01.14 v 21:28 10b.

Za mě ja