Honda CX 500 (1983)

Vlastník CHIP
Vloženo 14.8.2020
Aktualizováno 14.8.2020

Výměnou zajímavého stroje jsem dostal tento zajímavý stroj. A jsem spokojen.

První dojmy - Na GL 1000 to samozřejmě nemá, ale je to lehký, lehce se to vodí a téměř nic to nežere. Opravdu zajímavý stroj, který potěší svým projevem. Navíc zřejmě vydrží věky, oni ti Japonci prostě tenkrát ty stroje dělali poctivě.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho koho baví a zajímají né úplně nové japonské stroje.

Doplňky na motorce - Nosič s kufry Schuh. Tanktaška. Hodinky

Tento stroj jsem si nevybral. Měl jsem dva stejné zajímavé motocykly. Jeden ovšem jen na anglických papírech. Kamarád chtěl zajímavý motocykl a nabídl mi CX na výměnu. Zajímavá nabídka .. mít dva stejné motocykly a nebo mít dva různé motocykly. Bylo rozhodnuto.

Mám najeto pár stovek km, protože mám strojů víc a tak se musí projet každý. CX je skvělý lehký motocykl na kratší trasy. Já ho používám na letní dojíždění asi 20 km a je to opravdu pěkné. Pozor, mluvím o lehkém motocyklu, protože jinak využívám Hondu GL 1000 a to je stroj o třetinu těžší. Pokud si někdo koupí CX jako první motorku, jistě mu nebude přepadat lehká.
Brzdy jsou uspokojivé, prostě to poměrně slušně zastaví. Ovládá se to překvapivě lehce. Se spolujezdcem jsem nejel, ale myslím si že 37 kw je tak akorát pro mě, pro dva to bude slaboučké. K motocyklu mám i dobové kufry Schuh. Ke kterým tedy chyběli zámky na nosiči, ale ty jsem za pomoci kolegy zde z motorkářů nechal obratem vyrobit. A kolega co je pro mě dělal mi jich udělal opravdu dost. A to jsem chtěl jen dva páry.

Chtěl jsem vyzkoušet sportovnější jízdu. Za barákem mám trať ecce homo, tak proč to nezkusit. Dobrý to je, chybí tomu šestka, aby to na těch dlouhých rovinkách dalo rychlost, ale jinak super. Pozor ovšem na podřazování. Málem jsem se natáhl. Pokud pustíte spojku rychle, zadní kolo se na okamžik zablokuje .. takže opatrně.

Motorka se dá použít všude. Na silnici je dobrá .. na špatné silnici velmi dobrá. Ve městě je velmi slušně použitelná a obratná. Do terénu bych jí přimo nebral, ale polní nebo lesní cestu zvládne lehce.

Pokud bych neměl jiné stroje, které jsou na cestování vhodnější, asi bych se na ní cestovat nebál. Je to opravdu kus poctivé japonské práce.

p.epanica
p.epanica napsal 25.08.20 v 12:11 10b.

...

marafzs600
marafzs600 napsal 23.08.20 v 23:20 10b.

Klasika co nesedne každýmu

tomcruise77
tomcruise77 napsal 21.08.20 v 22:48 10b.

Nabijec01
Nabijec01 napsal 19.08.20 v 08:02 10b.

Beny73
Beny73 napsal 19.08.20 v 07:00 10b.

Krásná, klasika a s nádherným motorem Ať dlouho vydrží dělat radost